Jan Śpiewak o wizji Patryka Jakiego. "Jak wszyscy Ci mówią, że jesteś pijany, to nie pij więcej"

W niedzielę Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, ogłosił, że chce stworzyć w stolicy dziewiętnastą dzielnicę - Dzielnicę Przyszłości. Nie milkną głosy krytyki. Ostro wypowiada się kontrkandydat Jakiego - Jan Śpiewak.

"Jak wszyscy Ci mówią, ze jesteś pijany to nie pij więcej, tylko idź się przespać" - napisał na Twitterze Jan Śpiewak, komentując pomysł Patryka Jakiego na 19. dzielnicę Warszawy. O co toczy się spór?

19. dzielnica Warszawy. Patryk Jaki chce budować "smart city"

19. dzielnica Warszawy, nazywana przez Patryka Jakiego Dzielnicą Przyszłość, miałaby powstać na terenie wzdłuż Wisły. Kandydat Zjednoczonej Prawicy zapowiada, że 19. dzielnica byłaby największym obszarem smart city w Europie i zajmowałaby powierzchnię 800 ha. Pomysł Jakiego skrytykowało już kilku jego kontrkandydatów - Rafał Trzaskowski zarzucił Jakiemu nieznajomość miasta i powiedział, że 19. dzielnica Warszawy, czyli Dzielnica Wisła, istnieje już od wielu lat, z kolei ruch Miasto Jest Nasze wyliczył na swoim Twitterze, że na 19. dzielnicy zarobiłoby najwięcej dwóch najbogatszych Polaków. Wśród głosów krytyki wyróżnił się jednak wpis Jana Śpiewaka, kandydata koalicji Wygra Warszawa, który zareagował najostrzej.

Jan Śpiewak krytykuje pomysł Patryka Jakiego. Ma swoje propozycje

Najpierw Śpiewak wyśmiał, że Jaki za dużo grał w grę Sim City. Później napisał na Twitterze: „Jak wszyscy Ci mówią, ze jesteś pijany, to nie pij więcej, tylko idź się przespać. Nic się Patryk Jaki po kompromitacji z ustawą o IPN nie nauczył. Nie chcemy Dubaju ani Sofii w Warszawie, chcemy zachodnioeuropejskiej metropolii”.

Zdaniem kandydata koalicji Wygra Warszawa pomysł Jakiego jest nieodpowiedzialny, a tereny zalewowe, na których kandydat Zjednoczonej Prawicy chce budować 19. dzielnicę powinny zostać zielone dla bezpieczeństwa Warszawy i jej mieszkańców. Jan Śpiewak postuluje także, aby na tych terenach powstały dwa nadwiślańskie parki, czyli Park Żerański oraz Park Olimpijski przy Kępie Potockiej.

Patryk Jaki: przestańcie kłamać!

Patryk Jaki od niedzieli odpowiada na krytykę. Nagrał nawet filmik. "Przestańcie kłamać!" - mówi do swoich oponentów. Twierdzi, że projekt 19. dzielnicy da się zrealizować bez szkody dla przyrody.

Kim jest Jan Śpiewak, lewicowy kandydat na prezydenta Warszawy?

Więcej o: