PSL inauguruje kampanię wyborczą. "Nie obiecujemy złotych gór, nasze czyny mówią za nas"

Podczas krajowej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że jego ugrupowanie jest gotowe do startu w wyborach samorządowych 2018.

Podczas niedzielnej konwencji PSL przemawiał także Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, który opowiedział o programie Polskiego Stronnictwa Ludowego na najbliższe cztery lata.

"Polska potrzebuje gospodarzy". Władysław Kosiniak-Kamysz zachęca do głosowania na PSL

Podczas swojego przemówienia prezes Polskiego Stronnnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że Polska potrzebuje silnych samorządów i małych ojczyzn. - Polska potrzebuje prawdziwych, dobrych gospodarzy. Polska potrzebuje gospodarzy, którzy sami podejmują decyzje, a nie dostają te decyzje w teczce z Warszawy – powiedział z mównicy na niedzielnej konwencji PSL. Ta deklaracja związana jest z programem partii Polskie Stronnictwo Ludowe. W późniejszej części konwencji Adam Struzik podkreślał, że jego ugrupowanie opowiada się za wzmocnieniem samorządów i decentralizacją finansów publicznych.

Polskie Stronnictwo Ludowe rozpoczyna walkę z PiS

Władysław Kosiniak-Kamysz przekonywał także, że jego partia nie obiecuje złotych gór, a głosy wyborców chce zdobyć poprzez swoją wiarygodność, która - zdaniem prezesa PSL - odróżnia ludowców od przedstawicieli partii rządzących. -  Idziemy do tych wyborów zdać sprawozdanie. Nie obiecujemy złotych gór, nasze czyny mówią za nas – powiedział Kosiniak-Kamysz, po czym przytoczył słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego. - "Był las - nie było was, będzie las - nie będzie was". Był PSL - nie było PiS-u, będzie PSL - nie będzie PiS-u.

Wybory samorządowe 2018. "Polacy zadecydują, jakiej chcą Polski"

Po wystąpieniu prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego głos zabrał Adam Struzik. Marszałek województwa mazowieckiego powiedział że, że Prawo i Sprawiedliwość "po plasterku" odbiera Polsce samorządność, a wybory samorządowe 2018 są wyjątkowo ważne, ponieważ odbędą się w roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Zdaniem Struzika to podczas najbliższych wyborów Polacy wybiorą, jakiej Polski chcą. Wrzucając głos do urny Polacy mają opowiedzieć się za tym, czy chcą Polski "opartej na wartościach, takich jak dobro wspólne, samorządność, solidarność, pomocniczość, czy chcą państwa scentralizowanego, etatystycznego, państwa jednej partii politycznej".

Adam Struzik przedstawia program PSL-u. Lepszy transport, czyste powietrze i dobra żywność to priorytety

Przedstawiając program Polskiego Stronnictwa Ludowego, Adam Struzik wskazywał na to, że samorząd powinien być odpowiedzialny za rozwiązywanie problemów życia codziennego. Jako jeden z większych problemów, którym ma zająć się samorząd PSL, wskazał wykluczenie komunikacyjne oraz problem z dostępem do czystego powietrza, wody oraz wysokiej jakości żywności. Struzik mówił także o decentralizacji finansów oraz o tym, że samorządy powinny być w większej mierze beneficjentami dochodów z podatków PIT, CIT i VAT.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (28)
Wybory samorządowe 2018. PSL rozpoczyna kampanię wyborczą
Zaloguj się
 • fajny_zajety

  Oceniono 10 razy 4

  PSL to najbardziej skuteczna partia od 1989 r. ich jedyny postulat to utrzymanie przywilejów w KRUS i z tego sie wywiązują dlatego na nich ludzie głosują. Teraz również mogą zdobyć dużo głosów bo wszyscy pamiętają ,że dopóki było SLD nikt przywilejów SB-ką nie odbierał.

 • eti.gda

  Oceniono 8 razy 4

  "Nic wam nie obiecujemy - i słowa dotrzymamy"

 • drozd215a

  Oceniono 17 razy 3

  "Nie obiecujemy złotych gór, nasze czyny mówią za nas"
  ------------
  Czyli, będą kraść, jak kradli.

 • ben.zilbersztajn

  Oceniono 13 razy 3

  Kto wygra wybory? Koalicjant PSL!

 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 13 razy 3

  Gumofilce liczą na poprzedni wynik...

 • eva_bramborova

  Oceniono 13 razy 3

  W 2014 PSL" miał"24 proc w wyborach do sejmików.Ciekaw jak działacze "peezelu" będą tłumaczyć 5-7 procent w 2018.

 • think-10

  Oceniono 2 razy 2

  Obiecuje dac lepsze leczenie ? Poprawic edukacje i zarobki dla nauczycieli?

 • pol733

  Oceniono 8 razy 2

  Jedno jest pewne, Polska nie potrzebuje PSLu partii pijawki i pasożytów na polskim organizmie.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 1 raz 1

  << Nasze czyny mowia za nas >>

  PSL-u, 2014 pamietamy !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX