Wybory samorządowe 2018. Jarosław Kaczyński w Opolu zapowiedział "21 trudnych miesięcy walki"

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi w Polskę ruszyli nie tylko politycy PiS, lecz także prezes Jarosław Kaczyński. W niedzielę na konwencji w Opolu mówił o wyrównywaniu szans i zapowiadał, że Polska może dogonić Europę zachodnią.

- Przed nami wybory samorządowe, później europejskie, parlamentarne, w końcu prezydenckie. Mamy 21 trudnych miesięcy walki o to, by dobra zmiana trwała, by zmieniała Polskę, by dawała Polsce wielką szansę, która już dziś jest - w ciągu tych pierwszych 3 lat - weryfikowana w najlepszym tego słowa znaczeniu - zaczął swoje przemówienie Jarosław Kaczyński. 

Jarosław Kaczyński o "równości"

Zwycięstwa PiS będą służyły równości. To jest równość nie tylko tego, co w tym momencie, czy za kilka lat, ale też równość szans dla tych, którzy są dzisiaj dziećmi - powiedział prezes PiS. 

Według Kaczyńskiego już dziś gorzej sytuowane grupy awansują materialnie, co denerwuje przeciwników PiS. Prezes stwierdził, że dzisiejsze "elity" nie akceptują "wspólnej plaży, nie akceptują wspólnych wakacji". - My akceptujemy, ale aby ten proces (wyrównywania szans - red.) był realizowany w pełni, muszą być weń włączone samorządy. To jest sprawa szkolnictwa, to jest sprawa pomocy dla ludzi, którzy są w trudniejszej sytuacji - argumentował Jarosław Kaczyński. Zaznaczył, że do równości prowadzi też program rozbudowy dróg i kolei, bo komunikacja daje możliwość dojazdu do pracy. 

Jarosław Kaczyński: Trzeba skończyć z klikami

Kaczyński podkreślał, że w programie PiS są np. wsparcie dla seniorów, dla dzieci, asystenci dla niepełnosprawnych, które prowadzą do tego, by "minimum życiowego komfortu było zapewnione". 

Prezes dodał, że równość to nie tylko wymiar materialny, lecz także sprawy związane z "kontaktem obywatela z władzą". Chodzi m.in. o załatwianie spraw w urzędach. Zdaniem Kaczyńskiego wiele jest w Polsce sytuacji, gdzie osobom "bez koneksji" jest trudno. - Z tym trzeba skończyć. Trzeba skończyć z klikami (...). Nie może być w Polsce tak, że są uprzywilejowani i ci bez szans - grzmiał prezes PiS. 

"Przeciwnicy PiS osadzeni w układzikach"

- W tych ludziach, którzy nie mają szans, jest potencjał, także gospodarczy - stwierdził Jarosław Kaczyński. Dodał, że "opanowanie patologii" sprawi, że Polska "będzie szła do przodu szybciej". Mówił, że przeciwnicy PiS "są mocno osadzeni w układach i układzikach" i bronią ich. 

- Gdybyśmy zdołali Polskę naprawić, a Polska powinna zostać naprawiona i PiS jest w stanie ją naprawić, to mamy przed sobą piękną przyszłość. Wielki cel: wyrównania między Polską a zachodem Europy jest do spełnienia i wielu spośród państwa, którzy są na tej sali tego momentu dożyje i będzie z tego korzystać - powiedział Jarosław Kaczyński.

Apel PiS przed wyborami samorządowymi 2018

Podkreślał, że "to zależy od nas, od pracy, od determinacji także w tych wyborach". - Wszędzie można wygrać, także tutaj - podsumował. Zgromadzeni odśpiewali mu "sto lat". - Zawsze w takich momentach proszę o wspomnienie mojego brata - odpowiedział im Jarosław Kaczyński.

Wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Z ostatniego sondażu IBRIS wynika, że PiS weźmie w nich większość sejmików wojewódzkich; nie ma wśród nich opolskiego.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: