Marek Kuchciński odsłonił krzyż, większy niż ten na Giewoncie. Kaczyński napisał: Jestem wzruszony

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński odsłonił w Tuligłowach na Podkarpaciu 25-metrowy krzyż, upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości.

Krzyż, który wczoraj odsłaniał Marek Kuchciński ma 25 metrów wysokości. Góruje nad nim stojący obok 32-metrowy maszt z polską flagą.

Krzyż w Tuligłowach ze wsparciem Fundacji PGE

W ten sposób w Tuligłowach na Podkarpaciu upamiętniono 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Inicjatorem przedsięwzięcia jest proboszcz miejscowej parafii, ks. Mariusz Marciniec. Duchowny podczas uroczystości poinformował, że upamiętnienie rocznicy w takiej formie wsparła finansowo Fundacja PGE.

Jarosław Kaczyński wzruszony

Podczas uroczystego odsłaniania imponującego pomnika odczytano list prezesa Jarosława Kaczyńskiego. "Jestem bardzo wzruszony, że Tuligłowy pamiętają, że w tak szczególny chwytający za serce sposób upamiętniają to niezwykłe wydarzenie sprzed wieku, jakim było odrodzenie się niezależnego państwa polskiego" - napisał Kaczyński.

Kuchciński z kolei wyraził nadzieję, że ten krzyż "będzie przypominał nam na wiele kilometrów na wschód, na wiele kilometrów na zachód, jakie jest nasze dziedzictwo".

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: