Jarosław Kaczyński pytany o następcę. Nikogo nie wskazał. "Mogę być prezesem dłużej"

Wygląda na to, że Jarosław Kaczyński na emeryturę się nie wybiera. Zapytany o to, czy widzi w PiS swojego następcę odpowiedział wymijająco.

Jarosław Kaczyński w związku z kampanią wyborczą przed wyborami samorządowymi 2018 odwiedził Wrocław. Uczestniczył w konwencji PiS, spotkał się też z dziennikarzami lokalnych mediów. To właśnie podczas tego spotkania padło pytanie o przyszłość, a dokładnie o to, czy prezes widzi w szeregach PiS swojego następcę.

- Panie redaktorze, Konrad Adenauer zaczynał bycie kanclerzem mając 73 lata, czyli 4 lata więcej niż ja mam dzisiaj - odpowiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał: - 69 lat w polityce to jest sporo, ale to nie jest jeszcze wiek emerytalny.

Stwierdził też, że „może być prezesem partii krótko, ale mogę być też i dłużej”. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że jeśli będzie musiał zrezygnować z bycia prezesem PiS, to zrezygnuje, ale „w tej chwili takiego problemu nie ma”. - Ja jestem prezesem, mam grono współpracowników, mamy znakomitego premiera, wszystko jest dobrze - zakończył Kaczyński.

Brudziński: Jarosław Kaczyński poprowadzi do zwycięstw

Kilka dni temu bliski współpracownik prezesa PiS Joachim Brudziński stwierdził, że Jarosław Kaczyński będzie liderem przez wiele lat i "będzie prowadził do kolejnych zwycięstw".

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: