Wybory samorządowe 2018. PiS wyśmiewa konwencję PO. W spocie małpy i koza

Wybory samorządowe 2018 coraz bliżej, zaostrza się polityczna walka. Zarówno PiS, jak i PO zorganizowały w weekend konwencje, na których politycy składali wyborcze obietnice. Później PiS w niewybredny sposób podsumował propozycje oponentów.

"HIT! Podsumowanie Konwencji Koalicji Obywatelskiej! Podawajcie dalej!" - tak PiS na Twitterze zachęca do propagowania swojego nowego wideo. Nagraniem wyśmiewającym kampanię PO przed wyborami samorządowymi 2018 (można je obejrzeć poniżej) podzielili się już m.in. rzeczniczka partii Beata Mazurek, szef kampanii PiS Tomasz Poręba i minister kultury Piotr Gliński.

W spocie nie usłyszymy, co w sobotę obiecała PO. Na krótki spot składają się pocięte wypowiedzi Grzegorza Schetyny (np. samo słowo "obiecuję"), przerywane ujęciami śmiejących się ludzi, małp, a także ujęciami z kotem i kozą.

Wybory samorządowe 2018. Obietnice PO i PiS

Nie ma merytorycznej polemiki z obietnicami PO i Koalicji Obywatelskiej, które po części pokrywają się z tymi złożonymi przez PiS. Obie frakcje podkreślają chociażby potrzebę inwestowania w lokalne drogi.

Na tym nie koniec podobieństw. Grzegorz Schetyna na konwencji PO mówił o bezpłatnej komunikacji dla dzieci, zaś Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS (kandydatka na prezydenta Wrocławia w wyborach samorządowych) obiecywała darmową komunikację dla wszystkich. Walka ze smogiem to także postulat obu sił politycznych.

PiS lansuje też w internecie hasztag "puste obietnice". Poręba zapowiedział, że chcą pytać PO o niezrealizowane plany z poprzednich lat.

Analizę konwencji PO i Koalicji Obywatelskiej oraz ich obietnic partii znajdziesz w opinii dziennikarza Gazeta.pl Jacka Gądka.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: