Wybory samorządowe 2018. PiS wyśmiewa konwencję PO. W spocie małpy i koza

Wybory samorządowe 2018 coraz bliżej, zaostrza się polityczna walka. Zarówno PiS, jak i PO zorganizowały w weekend konwencje, na których politycy składali wyborcze obietnice. Później PiS w niewybredny sposób podsumował propozycje oponentów.

"HIT! Podsumowanie Konwencji Koalicji Obywatelskiej! Podawajcie dalej!" - tak PiS na Twitterze zachęca do propagowania swojego nowego wideo. Nagraniem wyśmiewającym kampanię PO przed wyborami samorządowymi 2018 (można je obejrzeć poniżej) podzielili się już m.in. rzeczniczka partii Beata Mazurek, szef kampanii PiS Tomasz Poręba i minister kultury Piotr Gliński.

W spocie nie usłyszymy, co w sobotę obiecała PO. Na krótki spot składają się pocięte wypowiedzi Grzegorza Schetyny (np. samo słowo "obiecuję"), przerywane ujęciami śmiejących się ludzi, małp, a także ujęciami z kotem i kozą.

Wybory samorządowe 2018. Obietnice PO i PiS

Nie ma merytorycznej polemiki z obietnicami PO i Koalicji Obywatelskiej, które po części pokrywają się z tymi złożonymi przez PiS. Obie frakcje podkreślają chociażby potrzebę inwestowania w lokalne drogi.

Na tym nie koniec podobieństw. Grzegorz Schetyna na konwencji PO mówił o bezpłatnej komunikacji dla dzieci, zaś Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS (kandydatka na prezydenta Wrocławia w wyborach samorządowych) obiecywała darmową komunikację dla wszystkich. Walka ze smogiem to także postulat obu sił politycznych.

PiS lansuje też w internecie hasztag "puste obietnice". Poręba zapowiedział, że chcą pytać PO o niezrealizowane plany z poprzednich lat.

Analizę konwencji PO i Koalicji Obywatelskiej oraz ich obietnic partii znajdziesz w opinii dziennikarza Gazeta.pl Jacka Gądka.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (447)
Wybory samorządowe 2018. PiS wyśmiewa konwencję PO. W spocie małpy i koza
Zaloguj się
 • greg2408

  Oceniono 112 razy 22

  Jarosław Kaczyński: 69 lat to w polityce nie jest wiek emerytalny - ale 65 to wiek emerytalny dla sędziów SN - przedziwna logika - a może znowu jest na prochach ?

 • amigo132

  Oceniono 27 razy 21

  Na krótki spot składają się pocięte wypowiedzi Grzegorza Schetyny (np. samo słowo "obiecuję"), przerywane ujęciami śmiejących się ludzi, małp, a także ujęciami z kotem i kozą. Czyżby pisiury pokazali swoje pamiątkowe fotki?

 • numer7my

  Oceniono 55 razy 15

  Jaki poziom wyborców taki poziom spotu wyborcy tej sekty będą i my przez nich zbierać chleb po śmietnikach jak wypie... nas z UE i wsadzą w łapy władimira władimirowicza

 • agap.e

  Oceniono 109 razy 15

  Można inaczej skomentować obietnicę PO?
  Jak można poważnie traktować obietnicę zapewnienia dostępu do fachowca, który pomoże w przypadku nagłej awarii w mieszkaniu.

 • damtek

  Oceniono 26 razy 14

  📌 „W 2015 roku gospodarstwo domowe w Polsce płaciło miesięcznie za rachunki 976 zł.
  Jednak od tego czasu kwoty rachunków znacząco wzrosły - teraz przeciętna rodzina wydaje na rachunki już 1572 zł miesięcznie.”

  #PiSwziąłMiliony a wszystko drożeje❗️
  Michał Szczerba/twitter

 • damtek

  Oceniono 18 razy 12

  TWITT NA ZAKOŃCZENIE DNIA! Jarosławie Kaczyński, ty i twoi pomagierzy grzmieliście przez lata, że PO ukradła miliardy. Minęło znów parę dni. Pytam, gdzie są złodzieje tych miliardów. Wszak twoje psy gończe węszą za nimi 3 lata. I co? I NIC! Odszczekasz, czy podwinież ogon.
  Waldemar Kuczyński/twitter

 • andree111111

  Oceniono 19 razy 11

  Koza, małpa, Jojo, ten stary ćpun z Krakowa to wybitny elektorat pis-u. Należy doliczyć jeszcze K. Pawłowicz słynącą z ogłady jak również posła D. Tarczyńskiego, wzór cnót wszelakich.

 • think-10

  Oceniono 39 razy 11

  odgrywaja pewniakow, a w rzeczywistosci to im sie nogi uginaja.

 • obywateleu

  Oceniono 17 razy 11

  Minister kultury... i wdzystko w temacie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX