Zwarte i konkretne, "PO odrobiła lekcję" - gorące komentarze po przemówieniu Schetyny

"Fochami i dąsami nie pokona się PiS-u, zjednoczoną różnorodnością - tak" - przemówienia liderów Koalicji Obywatelskiej na gorąco oceniali dziennikarze na Twitterze.

Grzegorz Schetyna z energią większą, niż do tej pory przyzwyczaił. Bo to jedno z jego ważniejszych przemówień - zwraca uwagę dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek. 

ŚLEDŹ NASZĄ RELACJĘ Z KONWENCJI KOALICJI OBYWATELSKIEJ

W komentarzach część dziennikarzy zwraca uwagę, że przemówienie Schetyny było krótkie i konkretne. "Mocno egalitarne przemówienie - o równych szansach edukacji dla dzieci z bogatych i biednych rodzin, regionów. PO odrobiła lekcję, przynajmniej w sferze deklaratywnej - podkreśla Michał Kolanko publicysta "Rz".

Zaskakująco dobre przemówienie - ocenia Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej".

"Wszystko w Twoich rękach" - bardzo dobre hasło nie tylko na wybory samorządowe, ale na czekające Polaków wszystkie cztery kolejne wybory. Hasło o tym kto decyduje i o tym jaki jest cel - dorzuca Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka".

"Schetyna przedstawił prosocjalny, prospołeczny program na wybory samorządowe - to pewnie ukłon w stronę Barbary Nowackiej, ale też lekcja kompromisu, z którym część opozycji wciąż ma problem. Fochami i dąsami nie pokona się PiS-u, zjednoczoną różnorodnością - tak" - zauważa Przemysław Szubartowicz.

Przychylne PiS media w przemówieniach liderów opozycji widzieli co innego:

"Lubnauer: 'PiS zbliża się do naszych domów. Zagląda za firanki'. Wam też Błaszczak albo Kaczyński zaglądają za firanki?" - pyta Marcin Makowski z "Do Rzeczy".  

"Grzegorz Schetyna obiecał, że jak wygra PO, to szkoła nie będzie zadawać uczniom pracy domowej!" - przestraszyła się była szefowa "Wiadomości" TVP Marzena Paczuska.

Więcej o: