Szef Prokuratury Krajowej w TV Trwam prosił o modlitwę. Intencją reforma wymiaru sprawiedliwości

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski zwrócił się do widzów Telewizji Trwam z apelem o niecodzienny rodzaj wsparcia. Poprosił o modlitwę w intencji reformy wymiaru sprawiedliwości.

Bogdan Święczkowski, szef Prokuratury Krajowej był gościem programu "Rozmowy Niedokończone" na antenie Telewizji Trwam. Prokurator krajowy opowiadał m.in. o reformie sądownictwa czy walce z przestępstwami podatkowymi. W pewnym momencie zwrócił się z niecodziennym apelem do widzów programu.

Bogdan Święczkowski poprosił o modlitwę

- Wierzę w to, że wspólnie przez kolejnych kilka lat będziemy tę Polskę reformować i także ten kręgosłup w postaci wymiaru wymiaru sprawiedliwości, prokuratury - powiedział Święczkowski, a następnie poprosił o modlitwę. - Liczę na państwa wsparcie, liczę na modlitwę, to podstawa jeżeli chodzi o uczciwe i rzetelne funkcjonowanie w organach władzy - stwierdził prokurator krajowy.

"Prokurator Krajowy prosi o wsparcie modlitwą prokuratury. To jest przecież brak wiary w głoszone sukcesy. Refleksja, zwątpienie, pokora czy zwykłe umizgi do potencjalnych wyborców?" - skomentował prok. Krzysztof Parchimowicz.

Święczkowski mówił też w programie o wymianie pokoleniowej w wymiarze sprawiedliwości. Stwierdził, że reforma wymaga "8 lub 12 lat" i nowych kadr, wykształconych między innymi na uczelni o. Rydzyka w Toruniu. 

Więcej o: