Kraków. Różnica między Majchrowskim a Wassermann coraz mniejsza [SONDAŻ WYBORCZY]

Przewaga Jacka Majchrowskiego nad Małgorzatą Wassermann wciąż topnieje - tak pokazuje najnowszy sondaż wyborczy z Krakowa. Na trzecim miejscu niezmiennie znajduje się Łukasz Gibała.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wybory samorządowe będą dla urzędującego prezydenta Krakowa wyjątkowo trudną przeprawą.

Jacek Majchrowski wciąż wygrywa, Małgorzata Wassermann nie odpuszcza i goni głównego rywala

Najnowszy sondaż wyborczy przeprowadzony dla „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” pokazuje, że Jacek Majchrowski i Małgorzata Wassermann cieszą się niemal takim samym poparciem krakowian. Aktualny prezydent Krakowa może liczyć na głosy 38,7 proc. ankietowanych, z kolei kandydatka Prawa i Sprawiedliwości może pochwalić się poparciem 37,4 proc. mieszkańców Krakowa. Dwójkę najważniejszych kandydatów w krakowskiej kampanii samorządowej goni kandydat niezależny, czyli Łukasz Gibała. W najnowszym sondażu wyborczym przedstawiciel komitetu wyborczego Kraków dla Mieszkańców otrzymał 17,6 proc. głosów.

Kto zostanie prezydentem Krakowa? Kandydaci niezależnych komitetów, partii Kukiz'15 i Razem daleko w tyle

Wszystko wskazuje na to, że inni kandydaci na prezydenta Krakowa nie mają szans podczas wyborów samorządowych 2018. Na czwartym miejscu uplasował się Konrad Berkowicz z komitetu wyborczego Nowoczesny Kraków (4,7 proc. głosów), a piątą pozycję zajęła Jolanta Gajęcka z ugrupowania Kukiz'15 (1,8 proc.). Tuż za nią znalazła się Daria Gosek-Popiołek z Partii Razem (1 proc.). Stawkę zamyka Grzegorz Gorczyca, związany z komitetem wyborczym Nasz Kraków (0,8 proc.).

Wybory do Rady Miasta Krakowa. W stolicy Małopolski wygrywają koalicja Majchrowskiego oraz Prawo i Sprawiedliwość

Podczas badania, mieszkańców Krakowa zapytano również o to, który komitet wyborczy chcieliby poprzeć podczas wyborów do Rady Miasta Krakowa. Wynik okazał się bardzo podobny do wyników dot. pytania o wybory prezydenckie. Najwięcej krakowian chce głosować na koalicję Jacka Majchrowskiego (37,8 proc.). Drugie miejsce zajmuje komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości (37,2 proc.), trzecie – komitet Łukasza Gibały (16,8 proc.). Poza podium uplasował się komitet Nowoczesny Kraków Konrada Berkowicza (3,2 proc.), partia Razem (2,2 proc.), partia Kukiz'15 (2 proc.) oraz komitet wyborczy Grzegorza Gorczycy Nasz Kraków (0,8 proc.).

Badanie zrealizowano przez Ośrodek Badawczy Dobra Opinia na zlecenie „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej” w dniach 4-5 września 2018 r. na reprezentatywnej kwotowo próbie 500 dorosłych mieszkańców Krakowa metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (154)
Kraków. Majchrowski i Wassermann idą łeb w łeb [SONDAŻ WYBORCZY]
Zaloguj się
 • scypion_afrykanski

  Oceniono 48 razy 32

  Czy "Grupa pod Budą" nagrała już pieśń "Nie przenoście nam PiS-u do Krakowa"?

 • bigmaciek

  Oceniono 29 razy 13

  Hej Krakusy! Panna Wanna postara się abyście mieli Wawel im. LK, ostatniego króla Polski. Będziecie dumni. Lepiej na pewno nie będzie, ale będzie śmiesznej, jak mawiał kiedyś Jan Pietrzak, obecnie bard sekty zwanej PiS.

 • krzywelustro

  Oceniono 27 razy 11

  Podobno pani W. obiecała J. Zbawicielowi, że jako porezydent Krakowa wygospodaruje razem z biskupem jeszcze jedno miejsce na Wawelu, z dobudowaną małą kryptką dla kota.

 • hanusinamama

  Oceniono 16 razy 10

  Cała rodzina Wassermanów wybiła sie na smierci ojca...wstyd. Dobra zmiana ?

 • bezzebnykloszard

  Oceniono 40 razy 8

  Jedynie Wrocław opiera się pisowskiej nawałnicy. Hajka i Majcher taki gnój zrobili w swoich miastach, żeby do władzy dopuścić kaczeńców. To jest szczyt niekompetencji.

 • sekanx

  Oceniono 9 razy 7

  Przerobi sie kilkaset kart Majchrowskiego poprzez zmianę miejsca krzyżyka (zgodnie z nowym prawem) i "wygra" WaSSerman

 • ciekawamarija

  Oceniono 26 razy 6

  Czy Polacy już kompletnie zdurnieli, Piszpanna znikąd może zagrozić wieloletniemu doświadczonemu i kompetentnemu prezydentowi Krakowa, blekotu się wszyscy najedli, że im rozum odebrało?

 • zd46

  Oceniono 17 razy 5

  Miał Kraków smoka, będzie miał "tłumoka", była też Wanda a będzie PiS-u "banda"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX