Minister Zieliński urządził strzelanie z armaty w rocznicę wybuchu wojny. Przeprosił Suwałki

Wiceszef MSWiA zorganizował własne obchody wybuchu II wojny światowej, podczas których padły salwy z armat. Być może domyślając się, że mieszkańcom Suwałk może nie spodobać się zakłócanie ciszy nocnej przeprosił za hałas.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński nie ma szczęścia - co rusz imprezy z jego udziałem stają się raczej obiektem kpin. Został "wyjątkowo" potraktowany na Święto Niepodległości, gdy policjanci wycinali konfetti, które potem spadło na uczestników uroczystości.

Jarosław Zieliński zorganizował własne obchody związane z wybuchem II wojny światowej z udziałem wojska. W Suwałkach pod Pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku poza przemowami można było usłyszeć też syreny alarmowe i salwę armatnią. Wszystko rozpoczęło się o godz. 4.45, a więc w trakcie ciszy nocnej.

Wiceszef MSWiA jednak przezornie, już na wstępie swojego wystąpienia przeprosił suwalczan, za zakłócenie ciszy nocnej syreną alarmową - przekazało lokalne Radio5.

Obchody wybuchu II wojny światowej w Suwałkach z udziałem wiceszefa MSWiA Jarosława ZielińskiegoObchody wybuchu II wojny światowej w Suwałkach z udziałem wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego jaroslawzielinski.pl

Później, w południe, odbyły się drugie obchody w Suwałkach, organizowane przez samorząd miejski. Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz wydał nawet w sprawie tych podwójnych obchodów oświadczenie, w którym wskazał m.in.:

Od dwóch lat obserwujemy nieakceptowalne przez Suwalczan postępowanie, które wprowadzają do naszego miasta, podziały na „my i oni”, które przenoszą standardy polityki krajowej do Suwałk i skutecznie rozbijają jedność wspólnoty samorządowej.
 
Więcej o:
Komentarze (155)
Suwałki. Obchody wybuchu II WŚ. Wiceszef MSWiA przeprasza za zakłócanie ciszy
Zaloguj się
 • elika77

  Oceniono 53 razy 39

  Jak można czcić rozpoczęcie wojny?
  Można się cieszyć że się zakończyła, ale rozpoczęcie?

 • nietyp

  Oceniono 38 razy 30

  Ludzie w Suwałkach powinni się cieszyć, że ten kretyn prawdziwego bombardowania miasta nie zarządził... Bo przecież pierwsze godziny wojny tak wyglądały...

 • crimen

  Oceniono 46 razy 30

  Burak, to zawsze burak.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 33 razy 27

  O zgrozo, co za morda! Te świńskie oczka w nalanej twarzy, ta fryzura "pod górkę", to potworne podgardle - jak gdyby wehikułem czasu z głębokiego PRL-u przeniesiony typowy partyjny "działoc" szczebla najwyżej powiatowego.

 • kuba161048

  Oceniono 45 razy 27

  Tak wygląda klasyczny pisowski cymbał.

 • kater-11

  Oceniono 37 razy 21

  Po takiej ilości alkoholu to szczęście że nie dał rozkazu ....strzelać do obywateli ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX