Forum Ekonomiczne w Krynicy. Nagroda Człowieka Roku dla premiera Litwy Sauliusa Skvernelisa

Saulius Skvernelis, premier Litwy, został Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. Potwierdziły się więc tym samym wcześniejsze doniesienia, że to własnie w jego ręce trafi to wyróżnienie.

Podczas uroczystej gali została dziś przyznana nagroda Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy 2018. To kulminacyjny punkt trzydniowego spotkania polityki, nauki i biznesu w beskidzkim kurorcie.

W tym roku wyróżniony został premier Litwy Saulius Skvernelis, do którego trafił tytuł Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy.

- To dla mnie ogromna radość, że nagrodę dostał mój przyjaciel. Saulius pisuje do mnie SMS-y po polsku - mówił premier Mateusz Morawiecki, który wręczał premierowi Litwy nagrodę.

Poza premierem Litwy nominowani w tym roku byli prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, prezydent Słupska Robert Biedroń, RPO Adam Bodnar, były wicepremier Grzegorz Kołodkp i prezes PAH Janina Ochojska.

Forum Ekonomiczne w Krynicy i poprzedni zwycięzcy Człowieka Roku

W przeszłości nagrodę Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy otrzymali między innymi obecna wicepremier Beata Szydło, premier Węgier Viktor Orban, były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz papież Jan Paweł II.

Forum Ekonomiczne odbywa się po raz 28. Jego organizatorem jest Instytut Studiów Wschodnich.

Środa to drugi dzień Forum Ekonomicznego w Krynicy, podczas którego jednym z ważniejszych wydarzeń była debata na temat inwestycji w zdrowie z udziałem premiera oraz ministrów finansów, rozwoju i zdrowia.

Więcej o: