Antoni Macierewicz oskarża Rosjan: Czarne skrzynki w tupolewie mogły zostać podmienione

- Istnieje domniemanie fałszerstwa, są dwa sprzeczne ze sobą protokoły. W Tu-154M nie ma czterech czarnych skrzynek - oznajmił w Polskim Radio 24 Antoni Macierewicz, szef podkomisji smoleńskiej.

"Gazeta Polska" już zapowiedziała sensacyjne doniesienia oparte na protokołach oględzin miejsca katastrofy smoleńskiej, z których ma wynikać, że rejestrator pokładowy MSRP-64M (zapisuje dane parametrów lotu, tzw. czarna skrzynka), miał być odnaleziony przez Rosjan "dwa razy". Najpierw popołudniem, a potem wieczorem.

Rosjanie znaleźli nieuszkodzone rejestratory lotu polskiego tupolewa, które po zapakowaniu w worki zostały zabrane z wrakowiska i zniknęły. W ich miejscu kilka godzin później pojawiły się identycznie wyglądające skrzynki

- zapowiada "Gazeta Polska".

Tekst na ten temat ma pojawić się w środę 5 września, ale tygodnik "ubiegł" były szef MON i przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz. W Polskim Radio 24 opowiadał właśnie o tym temacie.

Macierewicz o czarnych skrzynkach: Mogły być sfałszowane

- 10 kwietnia w okolicach wczesnego popołudnia Rosjanie znaleźli jedną parę czarnych skrzynek, które nie miały być zniszczone. Po 6 godzinach znaleźli inne czarne skrzynki zupełnie zniszczone. Nie ma w Tu-154M czterech czarnych skrzynek - mówił Antoni Macierewicz.

Jak stwierdził, te dwa protokoły sporządzone przez Rosjan mają być ze sobą sprzeczne.

Istnieje domniemanie fałszerstwa. Podobnie jak niezgodzenie się Rosjan na złożenie wraku, co jest obowiązkiem. Jest domniemanie, że czarne skrzynki zostały sfałszowane

- oznajmił szef podkomisji smoleńskiej. Zapowiedział przy tym, że kierowana przez niego komisja kończy rekonstrukcję wraku. Oprócz tego podkomisja ma kończyć prace nad badaniem sprawy czarnych skrzynek i czeka na symulację przebiegu wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku, którą przygotowuje Narodowy Instytut Badań Lotniczych w USA.

Macierewicz krytycznie o Prokuraturze Krajowej

Wcześniej Macierewicz uderzył w Prokuraturę Krajową, która wysłała do Smoleńska pięciu śledczych, uczestniczących w oględzinach wraku. Zabrakło jednak miejsca dla przedstawiciela podkomisji smoleńskiej.

Obruszyło to Macierewicza, który w TV Trwam zarzucił Prokuraturze Krajowej brak współpracy z podkomisją, a wręcz łamanie prawa i poddawanie się rosyjskiej grze.

Więcej o:
Komentarze (556)
Katastrofa smoleńska. Macierewicz: Czarne skrzynki mogły być podmienione, sfałszowane
Zaloguj się
 • psycholog11

  Oceniono 151 razy 81

  Paranoja to spójny system urojeń przy zachowaniu orientacji w czasie i przestrzeni oraz pozorach logicznego myślenia. dlatego nigdy nie wygrasz dyskusji z paranoikiem. Ps. Ja myślę że Rosjanie podmienili lotnisko.

 • pawel_zet

  Oceniono 43 razy 39

  Ja natomiast mam domniemanie, że na przełomie lat 70-tych i 80-tych ktoś podmienił Antoniego Macierewicza, działacza KOR, na jakiegoś Macierenkę, kadrowego oficera sowieckich służb.

 • fakduck

  Oceniono 56 razy 32

  Oczywiście nie ma żadnych dowodów... ale jakoś trzeba podtrzymać gasnący płomyk smoleńskiej sekty. Przecież idą wybory!

 • dlugi48

  Oceniono 59 razy 31

  No i jak nas mają traktować jak normalnych, skoro dopuszczamy do głosu i rozpowszechniamy rojenia wariata?

 • buk.humor.dziczyzna

  Oceniono 70 razy 28

  Kaczor też był podmieniony, ten prawdziwy siedzi w Tworkach

 • lecho65

  Oceniono 51 razy 27

  wybory za pasem czy Antoni nie powinien siedzieć w szafie?

 • jarekdonek

  Oceniono 32 razy 26

  Słuchaj Antek : JEDYNĄ przyczyna katastrofy był wasz STYROPIANOWY BURDEL NA KÓŁKACH !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX