Robert Biedroń opuszcza Słupsk i rusza w Polskę. "Policzmy się. Wiem, że jest nas wielu"

Prezydent Słupska i były poseł podjął decyzję, której wielu się spodziewało - nie będzie kandydował w najbliższych wyborach samorządowych. Robert Biedroń zamierza stworzyć ruch polityczny.

Robert Biedroń już od jakiegoś czasu mówił, że zastanawia się nad porzuceniem samorządu i wejściem, a właściwie powrotem do polityki krajowej. W niedzielę opublikował spot, z którego wynikało, że podjął ostateczną decyzję i ma ją ogłosić w poniedziałek. 

Tak się też stało - Biedroń ogłosił, że nie będzie kandydował w nadchodzących wyborach na prezydenta Słupska. - To trudna decyzja, ale gdyby odszedł ze stanowiska po wyborach samorządowych, a przed zakończeniem kadencji, partyjny komisarz przejąłby władzę w moim ukochanym mieście. Nie mogę na to pozwolić - mówi w nagraniu i dodaje, że "czas pisać nowy rozdział". O stanowisko prezydentki Słupska będzie kandydowała dotychczasowa wiceprezydentka - Krystyna Danilecka-Wojewódzka. 

- Wiem, że wielu z was, tak jak ja, nie ma na kogo głosować. Wiem, że jesteście, tak jak ja, rozczarowani słabością opozycji i wkurzeni odbieraniem nam naszego państwa przez obecną władzę - mówi Biedroń. - Przyszedł czas, by wykorzystać naszą wspólną, pozytywną energię. Przyszedł czas na stworzenie skutecznej alternatywy - dodaje.

Czeka nas maraton kolejnych wyborów. W najbliższych miesiącach będę jeździł po Polsce, pisał z wami nowy rozdział i zbierał cenne przykłady waszego lokalnego działania (...) Policzmy się. Wiem, że jest nas wielu. Wszyscy marzymy o Polsce bezpiecznej. radosnej, otwartej, nowoczesnej, dumnej nie tylko ze swojej historii, ale przede wszystkim ze swoich osiągnięć, ze swego miejsca w Europie o świecie

- mówi prezydent Słupska. Jego zdaniem czas skończyć z pisaniem programów "w gabinetach, albo przy Nowogrodzkiej". - Chcę stworzyć program razem z wami. Zapraszam was zatem do zbudowania ruchu społecznego, który odmieni dotychczasową politykę - deklaruje.

Biedroń: Słowa Dudy są fatalne. W czasach wojny polsko-polskiej potrzebowalibyśmy męża stanu

Więcej o:
Komentarze (269)
Robert Biedroń opuszcza Słupsk i rusza w Polskę. "Policzmy się. Wiem, że jest nas wielu"
Zaloguj się
 • raindogshow

  Oceniono 130 razy 40

  Nie rozumiem skąd te zachwyty nad panem Biedroniem i nadzieje, które wiążą z nim środowiska na lewo od PiS. Przecież to przeciętny prezydent, który na dodatek ma w otoczeniu pedofila, taki sobie poseł, co to dużo gadał ale nie zgłaszał żadnych sensownych ustaw, przeciętny mówca z ptasim głosikiem i żaden strateg. W percepcji środowisk lewicowych za rekomendację wystarcza chyba sam fakt, że to homoseksualista. Myślę, że gdzieś w głębi ten stosunek do Biedronia ufundowany jest na swoistym kompleksie, który każe środowiskom lewicowym krzyczeć na całą Europę: "Popatrz, nasza matko, przewodniczko, pani i bogini, o Europo, my też jesteśmy tacy bardzo europejscy bo homoseksualista i u nas na szansę zostać prezydentem miasta a nawet kraju!. Tacy to jesteśmy tęczowi i nowocześni!". Moim zdaniem to inna odmiana "murzyńskości" o której mówił Sikorski. Pozdrawia Rain

 • ariel72

  Oceniono 58 razy 24

  Biedroń okazał się kukłą medialną, robiącą propagandę na koszt Słupska. Drugi raz już by nie wygrał, to próbuje wepchnąć Danielecką - cwaniarę, która musi się tłumaczyć za tuszowanie spr. pedofili w sok?

 • mietekkowalski

  Oceniono 57 razy 17

  Jego prawem jest to, żeby założyć partię, wystartować w wyborach i podzielić się częścią tortu zarezerwowaną dla opozycji. PiSowi to głosów nie odbierze, ale napsuje trochę krwi PO i .N.

 • ariel72

  Oceniono 39 razy 11

  Biedroń okazał się kukłą medialną, robiącą propagandę na koszt Słupska. Drugi raz już by nie wygrał, to próbuje wepchnąć Danielecką - cwaniarę, która musi się tłumaczyć za tuszowanie spr. pedofili w sok?

 • miniaga

  Oceniono 22 razy 10

  Boże co to za komentarze? W jakim ja kraju żyję..... bycie gejem nadal budzi takie emocje ? serio? dramat. Idąc tą retoryką to jednak wolę zdrowego geja niż starego kawalera. Tylko jeden z nich nie jest sfrustrowany i swojej frustracji nie wyładowuje na Polce. A merytorycznie... czekam na program, na konkretne działania i wówczas wypowiem się co myślę o p. Biedroniu na arenie ogólnopolskiej

 • gr_ub_y

  Oceniono 50 razy 10

  No skoro już ze Słupska zrobił Liechtenstein, to pora ruszyć w Polskę.

  :)))

 • adolfxxx

  Oceniono 27 razy 7

  Widać afera pedofilska przeważyła ,nie dało się więcej ukrywać,pewnie dostał proPOzycję nie do odrzucenia,przecież niedługo wybory ,więc jak by to wyglądało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX