Przełożono przesłuchanie Tuska przed komisją ds. Amber Gold. RMF FM: Decyzja Wassermann

Nie odbędzie się przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold zaplanowane na 2 października - informuje RMF FM.

Jak wynika z ustaleń RMF FM, odwołanie przesłuchania byłego premiera Donalda Tuska, a obecnie szefa Rady Europejskiej, jest związane z decyzją szefowej komisji ds. Amber Gold Małgorzaty Wassermann.

Według RMF FM zaplanowane na 2 października przesłuchanie mogłoby być - w ocenie Wassermann - uznane za element kampanii wyborczej. Szefowa komisji ds. Amber Gold jest jednocześnie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych na prezydent Krakowa.

Dziennikarz stacji informuje nieoficjalnie, że przesłuchanie miałoby się odbyć 5 listopada, a więc dzień po II turze wyborów samorządowych (zaplanowana jest na 4 listopada).

Komisja ds. Amber Gold. Zmiana terminu końca prac

To właśnie bliskość terminu przesłuchania z I turą wyborów samorządowych miała zadecydować o takich zmianach. Wraz z tą decyzją - jak wskazuje RMF FM - zmienia się termin oddania przez komisję raportu końcowego z jej prac.

Tusk ma być ostatnim przesłuchanym przez komisję śledczą ds. Amber Gold, a bez jego zeznań nie można go ukończyć. To oznacza, że raport zapewne ujrzy światło dzienne już po wyborach samorządowych.

Wcześniej Małgorzata Wassermann powiedziała, że zaproponuje Donaldowi Tuskowi trzy terminy przesłuchania, tak, by nie kolidowało ono z jego pracą w Radzie Europejskiej.

Więcej o:
Komentarze (164)
Komisja ds. Amber Gold. Przesłuchanie Donalda Tuska przełożone
Zaloguj się
 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 107 razy 53

  Waserwanna boi się, że Tusk pokazałby jej miejsce w szeregu. :D

 • kiks11

  Oceniono 125 razy 37

  Hi hi bała się totalnej rozwałki, bo Tusk przerobiłby ja na przecier pomidorowy na 3 tygodnie przed wyborami. Doopcia sie wystraszyła.

 • Grzegorz Siudut

  Oceniono 66 razy 36

  Po pierwsze Wasserman boi sie, że przed wyborami zostanie skompromitowana, bo cąła ta sprawa jest dmuchanym ryżem. Dwa kobieta wie, że przegra wybory w Krakowie z Majchrowskim. Bo co po wyborach zamiast byc Prezydentem miasta to co będzie posłem i bedzie siedziec w komisji. To zreszta jest skandal, że będzie startowac w wyborach samorządowych będąc posłem. Takie występy powinny byc prawnie zabronione. Albo jestes posłem albo startujesz na samorzadoego Prezydenta lub radnego. Poseł startujący na inne stanowisko wybieralne powinien składac automatycznie mandat. I podobnie jak samorządowiec startuje na posła to powinien z urzedu składac mandat zaraz po ogłoszeniu terminu wyborów. Co to za łapnie pięciu srok za ogon. Jak Szydło chce startowac do Parlamentu UE to powinna złozyc mandat d Sejmu.

 • pysio62

  Oceniono 59 razy 31

  Wassermann na pewno nie podjela tej decyzji samodzielnie, no coz nawet Kaczynski i PIS-owcy nauczeni swoimi wlasnymi doswiadczeniami, nie chca aby Tusk rozjechal Wassermann przy tym "przesluchaniu".

 • cacadux

  Oceniono 95 razy 25

  Najlepszy dowód na niewinnośc Tuska - Wasserman boi się widowiska. Czyli doskonale wie, że Tusk jest czysty, te wszystkie oskarżenia to bzdura. I mógłby to wykorzystać. Strach obleciał Pisuarów.

 • przytomny2

  Oceniono 39 razy 23

  No cóż, najwidoczniej p. Wasserman przesłuchanie Tuska wydało się bardziej zagrożeniem niż atutem. W końcu inicjatorzy wcześniejszych przesłuchań Tuska w prokuraturze wyszli na tym .. na idiotów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX