Kaczyński o "alternatywnej rzeczywistości" i "chorobach Zachodu". "Idziemy ku zwycięstwu!"

Skandowanie "Jarosław" i odśpiewanie "Sto lat" powitały prezesa PiS na konwencji partii. - Trwa kampania przeciwko "Dobrej zmianie". Atak od wewnątrz i zewnątrz - mówił. Jarosław Kaczyński ostrzegał też przed samorządami "warczącymi na rząd".

W Warszawie rozpoczęła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Według organizatorów bierze w niej udział ponad dwa tysiące osób. Podczas konwencji zostanie zaprezentowane hasło wyborcze PiS na wybory samorządowe i program.

Jako pierwszy przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Następne zaplanowane są wystąpienia wicepremier Jarosław Gowin oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Program PiS ma podsumować premier Mateusz Morawiecki. Po wystąpieniu szef rządu busem uda się do Łowicza, gdzie spotka się z mieszkańcami.

Przed wystąpieniem prezesa PiS zgromadzeni na sali działacze partii skandowali "Jarosław!" i śpiewali sto lat. Najpierw podziękował za otwarcie konwencji i przybycie, a także wspomniał swojego brata prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Przed nami 21 szczególnych miesięcy, ponieważ czeka ją 4 kampanie wyborcze. Cztery razy obywatele pójdą do urn - powiedział po tym. - To będą miesiące oceny polityki władzy i opozycji - dodał.

- Od długiego czasu trwa kampania przeciw "Dobrej zmianie". Kampania, która daleko przekracza to, co jest w demokracji normalne. Tutaj mamy atak od wewnątrz i zewnątrz. Atak, który tworzy coś na kształt alternatywnej rzeczywistości. Coś, co ma poniżyć nie tylko "Dobrą zmianę", ale też Polskę - stwierdził. Dalej mówił:

- Najłatwiej jest realizować interesy najsilniejszych, układać się z możnymi tego świata. Jeżeli chce się działać dla społeczeństwa, to wtedy jest zawsze nieporównanie trudniej. Jeszcze będą lecieć na nas kamienie i tak jest, ale pamiętajmy o dwóch sprawach. Po pierwsze: dotrzymujemy słowa! Czyli nie uchybiamy temu, co jest istotą demokracji, przecież demokracja nie musi polegać na oszustwach i manipulacji. 

Kaczyński o "zarażaniu się społecznymi chorobami Zachodu" 

- Nie uchylimy demokracji. Realizujemy to, co jest istotą demokracji - deklarował. Kaczyński dalej mówił, że jego partia idzie "pod górę", ku "lepszemu losowi Polaków". - Lepszemu, to znaczy bardziej dostatniemu, godniejszemu, bardziej równemu, z większym wpływem na rzeczywistość i takiemu, który tworzy ładną, piękną perspektywę, nie tylko dla obecnego, dorosłego pokolenia, ale także dla dzieci i wnuków. Dlatego nie powinniśmy się przejmować, musimy dalej iść ostro do góry, musimy wierzyć, że Polacy znają fakty i wiedzą jak jest - mówi.

Prezes PiS opowiada o Unii Europejskiej i Polakach. Jak wskazuje, Polacy "są ambitnym narodem", chcą być w Unii i rozumieją, że to UE jest drogą do poprawy dobrobytu. Ale Polska musi dźwigać "ciężary", jakich nie musieli dźwigać "partnerzy z Zachodu". - To jednak nie oznacza, że powinniśmy powtarzać błędy Zachodu i zarażać się społecznymi chorobami, które tam panują - kwituje.

Kaczyński zapowiedział w kontekście wyborów samorządowych, że partia nie idzie "srożyć się i rozliczać". - Będziemy to robić tylko tam, gdzie doszło do wielkiej krzywdy, przestępstw, zbrodni i nadużyć, tak jak w Warszawie - dodał. Podkreślał, że "ważna jest uczciwość" i pokora, gdy popełnia się błędy. 

- Czy nie można skorzystać z tej synergii, która powstaje ze współpracy między samorządami, a rządem? Czy chcemy samorządów, które będą warczały na rząd? Co słyszeliśmy podczas ważnych uroczystości państwowych (odniesienie do sporu o obchody uroczystości na Westerplatte - red.) czy chcemy takich, które będą współpracować, ku wspólnemu dobru, by podnosić jakoś życia Polaków?

- pyta zebranych na konwencji Jarosław Kaczyński. - Ogromną wartość w nadchodzących wyborach ma jedność polskiej prawicy, jedność w działaniu na rzecz Rzeczypospolitej. Dlatego tutaj na tej sali podpiszemy kolejne porozumienie, przedłużenie tego sprzed trzech lat, idziemy razem, ku zwycięstwu! - mówił.

Więcej o:
Komentarze (605)
Jarosław Kaczyński o "alternatywnej rzeczywistości" i "chorobach Zachodu"
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 93 razy 45

  wiocha! choć odpicowali chorego kaczyńskiego na cacy... fatalna konferansjerka..

 • alima.zgali451

  Oceniono 82 razy 40

  Może się przyzna jak to wysłał 96 osób na przedwyborczą promocję nad katyńskimi mogiłami.

 • js08836

  Oceniono 66 razy 34

  " Nie byłoby tu nas, gdyby nie Lech Kaczyński " . To zdanie wypowiedziane na początku jego wystąpienia na konwencji PiS. To jedyna prawda, którą powiedział od kiedy On istnieje w polityce. Gdyby Lech Kaczyński nie zginął PiS byłby dalekim wspomnieniem. To jego śmierć przyczyniła się do tego w którym miejscu, jest teraz PiS. Jego śmierć była wybawieniem dla Jarosława. PiS zyskała PO straciła. Czy, to było wkalkulowane w jego zwycięstwo ? Nic nie można wykluczyć.

 • kristofoser

  Oceniono 67 razy 33

  Cytat "Polska musi dźwigać "ciężary", jakich nie musieli dźwigać "partnerzy z Zachodu". - ciekawe jakie to te ciężary? Sam pewnie nie wie, ale ciemniaki to kupią!

 • pysio62

  Oceniono 72 razy 28

  Jaroslaw Kanalia Zdradziecka Morda sam i jego akolici zyja w alternatywnej rzeczywistosci. Wieloletni pobyt w wiezieniu za lamanie Konstytucji i prawa ich otrzezwi i zrozumieja co to znaczy rzeczywistosc.

 • ajka984

  Oceniono 58 razy 24

  panie kaczyński za pana rządu czekam 2, lata na wizyte u specjalisty /reumatolog/ zapisałam sie w lipcu dostałam termin na 20.04.2020!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX