Zagłuszali przemówienie Andrzeja Dudy w Gdyni. Wycie syren i okrzyki "konstytucja!"

Andrzej Duda uczestniczył dziś w rozpoczęciu roku szkolnego w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Przemówienie prezydenta zostało w pewnym momencie zakłócone przez protestujących. "Konstytucja, konstytucja" - krzyczeli.

Prezydent Andrzej Duda przemawiał dziś podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Wraz ze swoją małżonką, Agatą Kornhauser-Dudą, odwiedził III Liceum Ogólnokształcące i gratulował uczniom dotychczasowych osiągnięć. 

W pewnym momencie jego mowa została zakłócona - słychać było wycie syreny i okrzyki "konstytucja, konstytucja!". - To, że przeszkadzają nam tutaj oznacza dokładne zaprzeczenie tego, co ci państwo krzyczą. Są tutaj, ponieważ konstytucja jest przestrzegana: ich wolność zgromadzeń, ich wolność wyrażania poglądów. Są tutaj, ponieważ przestrzegana jest demokracja  - odpowiedział Andrzej Duda protestującym przed budynkiem szkoły.

Andrzej Duda: Będziemy mieli Polskę wolną od komunistów i postkomunistów

- Tu jest Gdynia. Tu jest Gdynia, która walczyła przeciwko komunistom. I wierzę w to głęboko, że większość mieszkańców Gdyni jest oburzona, że do dzisiaj w Sądzie Najwyższym orzekają ludzie, którzy w stanie wojennym wydawali wyroki na podziemie. Są, i to zostało udowodnione - kontynuował Duda. I grzmiał:

 Wierzę w to, że będziemy mieli silną, wolną i sprawiedliwą Polskę. Wolną od komunistów i postkomunistów. Dziękuję!

"Konstytucja, konstytucja!" - odpowiedzieli protestujący. 

Więcej o: