Troje polityków odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Partia traci większość w Warszawie

Troje radnych do Rady Warszawy - Lech Jaworski, Aleksandra Scheybal-Rostek i Izabela Chmielewska - odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Tym samym partia straci samodzielną większość.

Po odejściu trojga polityków - Lecha Jaworskiego, Aleksandry Scheybal-Rostek i Izabeli Chmielewskiej - Platforma Obywatelska straci większość w radzie miasta. Radni swoją decyzję ogłosili dziś przed południem. 

W oświadczeniu napisali, że "kampania Rafała Trzaskowskiego traci szansę, by przekonać i zmobilizować wyborców demokratycznych". "Ta kampania i działalność władz Platformy szerzej, w skali kraju, są najlepszym gwarantem, by PiS rządził przez najbliższe lata" - czytamy w oświadczeniu.

Wybory samorządowe. Byli radni PO: Wojciechowicz najlepszym kandydatem

Radni dodali, że zrobią wszystko, by -jak ocenili - "nieudolna, nieprofesjonalna i arogancka kampania prowadzona przez Platformę Obywatelską nie doprowadziła do zwycięstwa PiS".

Politycy zapowiedzieli już, że w wyborach samorządowych poprą kandydaturę Jacka Wojciechowicza. Ocenili, że jest on najlepiej przygotowany do rządzenia stolicą, a jako wiceprezydent miasta "tworzył jego sukcesy". 

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, druga - 4 listopada.

Więcej o: