Morawiecki proponuje wspólny Marsz Niepodległości. Schetyna odbija piłkę: Rasistowskie ekscesy

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował, by w roku stulecia odzyskania niepodległości Polacy zjednoczyli się i wspólnie wzięli udział w marszu 11 listopada.

Podczas uroczystości z okazji 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte premier mówił, że tegoroczne obchody odzyskania niepodległości to okazja do tego, by być razem. Do tego apelu odniósł się na briefingu przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna.

Jak powiedział, oglądał rano w telewizji uroczystości na Westerplatte i widział osobne składanie kwiatów i wieńców. - Jeżeli ktoś osobno składa i odsuwa rząd i władzę, rządzącą większość od reszty obywateli, od opozycji, od samorządów, to trudno wierzyć w jego deklarację otwartości i wspólnoty, i wspólnego świętowania - powiedział lider PO.

Schetyna: Nacjonalistyczne, antysemickie i rasistowskie ekscesy

Dodał, że jego partia czeka na decyzje, które nie pozwolą na to, by 11 listopada powtórzyły się - jak ocenił - nacjonalistyczne, antysemickie i rasistowskie ekscesy, do których miało dochodzić szczególnie w zeszłym roku, ale także w latach poprzednich. - Na taką deklarację premiera czekam i będziemy się odnosić do tych decyzji -zapowiedział Schetyna.

Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości na Westerplatte przekonywał, że ci, którzy zginęli w pierwszych dniach II wojny światowej w obronie Polski, wiedzieli, że nie ma cenniejszej rzeczy dla całego narodu niż niepodległość. "Dlatego spełnijmy ich marzenie o tym, byśmy byli zjednoczeni w najważniejszych dniach" - powiedział szef rządu.

Więcej o:
Komentarze (114)
Morawiecki proponuje wspólny Marsz Niepodległości. Schetyna odbija piłkę: Rasistowskie ekscesy
Zaloguj się
 • pijanymarynarz

  Oceniono 48 razy 32

  Razem z ONR? Dziękuję bardzo, sami sobie idźcie. Dalej wycieracie tyłek tym nazistowskim świniom.

 • va12

  Oceniono 35 razy 31

  Niech Morawiecki pocałuje mnie w dupę ze swoim apelem jest absolutnie niewiarygodny !

 • evergreen111

  Oceniono 50 razy 26

  Hej Morawiecki, ŁGARZU NAD ŁGARZAMI! Namawiasz żebyśmy szli razem z pieszczonymi przez was kibolami i faszystami??? WYPCHAJ SIĘ, KŁAMCO!

 • ks-t

  Oceniono 30 razy 20

  Wydaje mi się że wspólny marsz faszystów z PIS i faszystów z ONR wystarczy. PIS zmienił zasady patriotyzmu i niezależności. Nie ma wspólnej drogi z tymi bandytami.

 • pdppdp

  Oceniono 30 razy 20

  Chyba skończył się już czas przekonywania, mniej lub bardziej merytorycznych dyskusji. Pis-dzielstwo nie jest w stanie tego pojąć. Jakoś najlepiej ostatnio mi brzmi proste hasło - wyπerdalać!

 • bog43

  Oceniono 32 razy 18

  pędź dziadu ! z oszustami i kłamcami nie chodzę .

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 18

  Już zapomniał kto barierkami dzielił stolicę. Takiego muru jaki PiS postawiło to będzie trudno się pozbyć.
  Mordy zdradzieckie i kanalie cały czas mi w uszach brzmią

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 34 razy 18

  Niech sobie Matołusz maszeruje z naziolami. Bardziej mu z nimi po drodze, niż z opozycją. A opozycja z naziolami nigdy nie pójdzie.

 • khi

  Oceniono 19 razy 17

  Najpierw wyzywanie od Targowicy, zdradzieckich mord, kodowców i gorszego sortu, a teraz "wielkoduszne" zaproszenie do wspólnego świętowania! Trudno o większą hipokryzję. Sami się duście w narodowym sosie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX