Jarosław Pinkas nowym szefem GIS. Posadę w KRPM stracił przez "odchudzanie rządu"

Jarosław Pinkas został powołany na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego. 20 lipca rezygnację z pełnienia tej funkcji złożył Marek Posobkiewicz. Pinkas jest chirurgiem, wcześniej był m.in. wiceministrem zdrowia i sekretarzem stanu w KPRM.

Jarosław Pinkas został nowym Głównym Inspektorem Sanitarnym. Zastąpił na tym stanowisku Marka Posobkiewicza, który w lipcu złożył rezygnację.

Jarosław Pinkas nowym Głównym Inspektorem Sanitarnym

Pinkas jest chirurgiem, doktorem habilitowanym nauk medycznym. Od czerwca pełni funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie zdrowia publicznego, a od kwietnia jest także pełnomocnikiem premiera ds. organizacji struktur administracji publicznej w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Od kwietnia 2017 do marca 2018 był sekretarzem stanu w KPRM, został jednak zdymisjonowany z tego stanowiska w ramach "odchudzania rządu" przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Dwukrotnie był wiceministrem zdrowia - w latach 2005-2007 w resorcie kierowanym przez prof. Zbigniewa Religę i w latach 2015-2017, kiedy ministrem zdrowia był Konstanty Radziwiłł.

Jarosław Pinkas został zatrzymany w 2008 r. przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w związku z zarzutem korupcji. Siedem lat później został uniewinniony, a sąd uznał zarzuty za bezzasadne.

Raper GIS poleca "strzał z liścia", czyli kolejny spot Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Więcej o: