Siostra premiera, Anna Morawiecka, chce być burmistrzem Obornik Śląskich

Wybory samorządowe nabierają rumieńców. Siostra premiera, Anna Morawiecka, kandyduje na burmistrza Obornik Śląskich.

Jak poinformowała "Gazeta Wrocławska", w Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowano Komitet Wyborczy Wyborców Anny Morawieckiej Obornickie Porozumienie Samorządowe. Poniedziałek 27 sierpnia był ostatnim dniem, gdy można było rejestrować komitety w wyborach samorządowych - w całym kraju było ich prawie 9 tysięcy.

Lokalne media przypominają, że nazwisko Anny Morawieckiej, jako kandydatki na burmistrza Obornik Śląskich, pojawiło się w momencie, gdy rząd zapowiedział budowę mostu na Odrze właśnie między tym miastem a gminą Miękinia (woj. dolnośląskie). Od poniedziałku wszelkie spekulacje ucichły - siostra premiera już na pewno będzie kandydować w wyborach samorządowych.

Kim jest Anna Morawiecka?

Anna Morawiecka to siostra premiera Mateusza Morawieckiego, obecnie jest zastępcą dyrektora Wrocławskiego Domu Literatury i szefową Targów Dobrych Książek. W wyborach samorządowych ma kandydować z poparciem Prawa i Sprawiedliwości oraz Obornickiego Porozumienia Samorządowego.

W wywiadzie dla Wirtualnej Polski Anna Morawiecka mówiła m.in., że do kandydowania namawiały ją lokalne środowiska, które "znały jej zaangażowanie w sprawy społeczne i jej umiejętności organizacyjne".

- Poza tym, od lat jestem związana z gminą Oborniki Śląskie. Tu prawie pół wieku mój dziadek z ojcem wybudowali dom, tu się wychowałam tu jest nasz dom - wskazywała Anna Morawiecka.

Wsparcie dla matek, proporcjonalny ZUS i obniżenie CIT. Deszcz obietnic PiS-u

Więcej o: