Adam Hofman o relacjach Andrzeja Dudy z rządem PiS: To nie jest jeden zestrojony fortepian

Adam Hofman, były rzecznik PiS, podzielił się swoimi poglądami na relacje między Andrzejem Dudą a rządem i Jarosławem Kaczyńskim. - Od jakiegoś czasu widać, że te relacje nie są takie, o jakich się mówi i zapewnia - stwierdził.

Adam Hofman, były poseł i rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie PR-owiec w programie "Fakty po faktach" podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat kampanii na wybory samorządowe 2018.

Hofman odniósł się m.in. do roli prezesa Jarosława Kaczyńskiego w kampanii samorządowej. - Prezes Jarosław Kaczyński po długim czasie nieobecności w życiu publicznym zabierze głos (na konwencji PiS, która odbędzie się za tydzień - red.) i on jest dla zaplecza rządu dla zaplecza partii rządzącej bardzo ważny - stwierdził, przyznając przy tym, że Kaczyński "nie będzie główną postacią".

Adam Hofman o referendum Andrzeja Dudy

W pewnym momencie Hofman zaczął mówić o "budowaniu nowej roli" Mateusza Morawieckiego. Budowanie to, jak twierdzi były polityk PiS, wynika ze "złych relacji" między prezydentem a rządem Zjednoczonej Prawicy i Jarosławem Kaczyńskim - "Ja wam zablokuję inicjatywę, bo wy zablokowaliście moją" to nie jest jedna drużyna i jeden zestrojony fortepian - stwierdził Hofman. - Od jakiegoś czasu widać, że te relacje nie są takie, o jakich się mówi i zapewnia.

Były rzecznik PiS wyjaśnił, że chodzi m.in. o sprawę ordynacji do Parlamentu Europejskiego, którą zawetował Andrzej Duda. Na pytanie, dlaczego prezydent zablokował tę ustawą, Hofman stwierdził: - Bo prezydent przed chwilą został... upokorzony to może złe słowo, ale jego inicjatywa ws. referendum zniknęła w sposób zastraszający.

"Grillowanie" Morawieckiego. Polski premier odpowiadał na pytania europosłów

Więcej o: