Podkomisja smoleńska i Antoni Macierewicz zmieniają siedzibę. Z Klonowej czas na Kolską

Podkomisja smoleńska zmienia siedzibę. Z budynku blisko Belwederu przeniosła się na ul. Kolską 13 w Warszawie. Choć Antoni Macierewicz po stracie teki ministra dalej urzędował w gabinecie na ul. Klonowej, teraz go opuszcza.

Informację o przenosinach podkomisji smoleńskiej, której przewodniczącym jest były szef MON Antoni Macierewicz, potwierdziło Gazeta.pl Centrum Operacyjne MON. Wcześniej informacje na ten temat podawała PAP.

Podkomisja smoleńska opuściła kompleks budynków przy ulicy Klonowej 6 (blisko Belwederu) i przeniosła się na ulicę Kolską 13 w Warszawie. Nowa siedziba podkomisji mieści się tuż obok budynku Naukowej i Akademickiej Sieci Badawczej i wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych.

Niektórzy dziennikarze, złośliwie, odnotowali, że to spora degradacja. Na ul. Klonowej mieści się m.in. pałacyk, będący dotychczas siedzibą szefa MON, niedaleko jest Belweder. Natomiast ulica Kolska jest w Warszawie znana głównie z tego, że mieści się tam... izba wytrzeźwień.

Sprawa siedziby MON przy ul. Klonowej

Antoni Macierewicz, jeszcze jako minister obrony narodowej, urzędował w pałacyku przy ul. Klonowej. Była to tradycyjna siedziba szefów MON. Po jego dymisji na początku 2018 roku, jego następca, Mariusz Błaszczak, za siedzibę obrał sobie gmach MON przy al. Niepodległości.

Tymczasem Macierewicz, którego po dymisji powołano na przewodniczącego podkomisji smoleńskiej, dalej korzystał z budynku przy Klonowej. Teraz, po przeniesieniu siedziby, ulicę Klonową opuścić miał także Antoni Macierewicz.

Więcej o: