Izabela Pek chce pozwać Krystynę Pawłowicz. Żąda nie tylko przeprosin

Izabela Pek żąda od Krystyny Pawłowicz (PiS) przeprosin za wpisy na Twitterze - dowiedziała się Gazeta.pl. Przedsądowe wezwanie ma trafić do Pawłowicz na dniach, a jeśli to nie poskutkuje, to chce ją pozwać. Pek zapewnia, że dokument jest szlifowany przez jej adwokata.

Z naszych informacji wynika, że Pek oczekuje od Krystyny Pawłowicz, aby ta ją przeprosiła za posty, które posłanka PiS publikowała na Twitterze. A także, by zapłaciła zadośćuczynienie w wysokości jednej pensji poselskiej, czyli ok. 10 tys. zł.

Kilka miesięcy temu Izabela Pek - modelka, uczestniczka kampanii wyborczych PiS, a także działaczka na rzecz zwierząt - ujawniła, że miała romans z posłem PiS Stanisławem Piętą, który - zapewniała - miał ją uwieść i wykorzystać. Pek twierdzi, że po historii, "zalała ją fala spekulacji i nienawiści w internecie". I ma pretensje do PiS, bo polityk został jedynie zawieszony w prawach członka partii i klubu parlamentarnego. Zdaniem posła, była to znajomość o charakterze przyjacielskim i "być może przesadził z troską i dobrocią".

Teraz Pek ma na pieńku nie tylko z Piętą, ale i z prof. Krystyną Pawłowicz. Dlaczego? Gdy Pek prosiła o pomoc dla zwierząt, to na jej prośbę zareagowała właśnie Pawłowicz - przekonując, że ta robi źle. Posłanka PiS kwestionuje jej dobroczynne zaangażowanie w pomoc dla zwierząt.

Pawłowicz pisała: "Czy ktoś ma jeszcze do pani zaufanie?". I jeszcze: "Niech pani to zastawi, bo szkodzi pani potrzebującym pomocy...".

Zdaniem Izabeli Pek posłanka Krystyna Pawłowicz naruszyła w ten sposób jej dobro osobiste w postaci dobrego imienia. Uważa, że Pawłowicz zamieściła nieprawdziwy komentarz mający na celu jej poniżenie w oczach opinii publicznej i "pozbawienie zaufania do prowadzonej przeze nią działalności na rzecz zwierząt".

- Posłanka zasugerowała, że "szkodzę potrzebującym pomocy". Działanie to spowodowało, że natychmiast wylała się fala hejtu i wpisów o bardzo negatywnym wydźwięku - uzasadnia Pek. Zaznacza, że od 17 lat działa na rzecz pomocy zwierzętom, a także tworzy fundację, która ma się tym zajmować.

Pięta ukarany przez PiS. Zawieszenie w prawach członka to nie wszystko

Więcej o: