Wysokie emerytury europosłów. "SE": Mogą liczyć nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych

Doświadczeni polscy europarlamentarzyści mogą liczyć nawet na ponad 20 tys. zł emerytury - podaje "Super Express". Dziennik zwraca uwagę, że to kwota dziesięciokrotnie wyższa od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS.

Europosłowie tacy jak m.in. Ryszard Czarnecki (PiS), Jerzy Buzek (PO), Adam Gierek (UP), Dariusz Rosati (PO) czy Jacek Saryusz-Wolski (wcześniej związany z PO) mogą liczyć na wysokie emerytury, jeśli zdecydują się zrezygnować z polityki - podaje "Super Express".

Dziennik informuje, że po pięcioletniej kadencji w Parlamencie Europejskim posłowi przysługuje emerytura w wysokości ok. 6 tys. zł. Po trzeciej kadencji ta kwota może jednak wzrosnąć nawet do ponad 20 tys. zł.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w przyszłym roku. Mimo to już pojawia się giełda nazwisk ewentualnych kandydatów na listach wyborczych.

Kilka dni temu tygodnik "Wprost" podawał, że do europarlamentu wybiera się prawdopodobnie obecna minister edukacji Anna Zalewska. Niewykluczone, że wystartują również była premier Beata Szydło, a także rzeczniczka PiS Beata Mazurek i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Z kolei z ramienia Platformy Obywatelskiej najprawdopodobniej wystartują były prezydent Bronisław Komorowski i była premier Ewa Kopacz.

Więcej o: