Patryk Jaki o wsparciu TVP: "To chyba żart". Ale sprawą może się teraz zająć PKW

Patryk Jaki twierdzi, że w mediach jest "gigantyczna dysproporcja" między traktowaniem jego oraz Rafała Trzaskowskiego - na korzyść kandydata PO. Jednak wcześniej powiały się oskarżenia, ze media publiczne, w tym TVP, wspierają wiceministra z PiS.

Patryk Jaki odpiera zarzuty, że w swojej kampanii przed wyborami samorządowymi 2018 ma być wspierany przez media publiczne. Politycy PO oskarżali, że m.in. TVP nieproporcjonalnie promuje kandydata partii rządzącej. Powołując się na szacunkową wartość czasu antenowego poświęconego Jakiemu mówili, że może to być nawet złamanie prawa wyborczego.

Te zarzuty wiceminister sprawiedliwości odpierał w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Na pytanie, czy nie ma wrażenia, że dostaje wsparcie w mediach publicznych, Jaki odparł, że "to chyba żart". - Jest w mediach gigantyczna dysproporcja pomiędzy traktowaniem mnie a Rafała Trzaskowskiego. Oczywiście na korzyść mojego konkurenta - stwierdził Jaki. Nie podał jednak, czy ma jakieś dane na poparcie tego zarzutu. 

Patryk Jaki: Większość mediów wspiera Trzaskowskiego

Patryk Jaki stwierdził też, że "większość telewizji, portali, mediów wspiera kandydata PO", a także "regularnie kłamie" na jego temat, "manipuluje" i "przemilcza wpadki" konkurenta. Wiceminister sprawiedliwości nie podał żadnych konkretnych przykładów rzekomych kłamstw i manipulacji w "większości mediów".

Jak wygląda relacjonowanie kampanii Jakiego w mediach publicznych? Przykład można znaleźć np. w niedzielnym materiale "Wiadomości" TVP. Krzysztof Ziemiec zapowiedział go jako materiał o "różnych kampaniach i różnych pomysłach" w Warszawie. Maksymilian Maszenda zaczął go od poinformowania o nowym kampanijnym pomyśle kandydata Zjednoczonej Prawicy - "Jaki Cafe". Po tym reporter poinformował, że otwarcie "Jaki Cafe" "jak każdą inną inicjatywę kandydata skrytykowali politycy PO". 

W kolejnej cześć Maszenda mówił o postulatach komunikacyjnych Rafała Trzaskowskiego: "Kandydat PO niespodziewanie stał się zwolennikiem tego, o czym od dawna mówił Patryk Jaki". Reporter "Wiadomości" nie powiedział, że Trzaskowski zaprezentował swoje pomysły, lecz że "do planów Patryka Jakiego dołożył jeszcze jedną nową linię metra". W kolejnej minucie "Wiadomości" cytowały przychylne Jakiemu opinie i informowały, że "udaje mu się zachować dystans do fejk newsów". 

PKW może zając się pokazywaniem Jakiego w mediach

Politycy PO nie tylko stawiali zarzuty ws. tego, ile czasu w mediach publicznych jest poświęcanych Jakiemu. Zapowiedzieli też zawiadomienie o sprawie Państwową Komisję Wyborczą. 

Wojciech Hermeliński, szef PKW, mówił w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", że "niewykluczone, iż wniosek ten będzie rozpatrzony przez PKW". Podkreślił, że "byłaby to bezprecedensowa sprawa" i ponieważ takich skarg dotychczas nie było, to będzie to wymagało zastanowienia komisji. 

Więcej o:
Komentarze (137)
Patryk Jaki o wsparciu mediów publicznych: "To chyba żart"
Zaloguj się
 • 45halszka

  Oceniono 40 razy 18

  wstyd dla Warszawy kandydatura Patryka Jakiego. Tyle w jego kampanii jest nieuctwa, obciachu, kłamstwa i manipulacji, zbieraniny szemranych ludzi w swoim sztabie, że po prostu warszawa powinna byc czerwona od wstydu, ze ten facet ma tyle poparcia w sondażach. Znaczy, że mamy w Warszawie większosc januszow , zakompleksionych, analfabetow i nieukow jak JAKI. Facet , ktory nas osmieszyl w Bulgarii powinien juz podac sie do dymisji z kazdej funkcji. Facet, ktory otacza się kibolami i antysemitami, ktory nie odroznia Dunaju od Dunajca, i td wstyd Warszawo, że on w ogole startuje , jakis spadochroniarz z Opola, bezczelny, kłamie, nie patrzy ludziom w oczy. Po prostu ten kraj jest chory... Patryk J jest synonimem tego polskiego cwaniactwa i nieuctwa.

 • vitruvius

  Oceniono 30 razy 14

  Jaki jest, tak naprawdę, ciemny. Bezczelnością, butą i manipulacjami pokrywa kompletną ignorancję. Kiedy usiłował się bronić po skandalu z ustawą o IPN udowodnił, że po prostu nie ogarnia intelektualnie otoczenia. „Bo nie protestowano od razu”. Panie Jaki, nie będę douczał równie ograniczonego krętacza i cyganiącego dresiarza.
  Lepiej, żeby ŻADEN polityk nie brał się do decydowania o kształcie miasta. W Warszawie mamy skutek decyzji POLITYKA (Piotra Jaroszewicza) który, aby zaistnieć propagandowo, zarządził budowę gmachu Biblioteki Narodowej. Było to bardzo potrzebne (Gierek grał na odbudowie Zamku), ale NIE W TYM MIEJSCU. Wsadzono ją, na polecenie Jaroszewicza w środek planowanego korytarza Trasy Łazienkowskiej, która zgodnie z planami miała biec przez Pole Mokotowskie (Tam gdzie stoi BN) do Banacha i dalej do Dworca Zachodniego. Kolejna część (dziś Prymasa Tysiąclecia) do Trasy Toruńskiej powstała na przełomie lat 80 i 90 tych. Tak więc korki na Trasie Łazienkowskiej (Wawelska), destrukcja Kolonii Staszica (Stara Ochota), oraz wolny pas na Banacha to EFEKT DECYZJI POLITYCZNEJ, KONKRETNIE POPULIZM PO WŁASNY OBRAZ DLA LUDA CIEMNEGO. Tak na marginesie, to znana scena z „Poszukiwany Poszukiwana” z jeziorem, A TO SIĘ PRZESTAWI to ponoć efekt spaprania dobrze przemyślanego przyszłego układu komunikacyjnego mojego miasta.
  Jestem projektantem w tej dziedzinie i to z dużym doświadczeniem. PiS propaganda, czyli niby "pomysł" Jakiego, to fotamorgana dla "lepszego sortu". Szkolne błędy koncepcyjne plus buta i pewność siebie znamionująca ignorantów. Cygan Jaki to typowy "Maliniak", który do pięt Karwowskiemu nie dorastał, ale wszędzie się pchał i "wymądrzał". Ponadto, w Warszawie, nawet w najgorszych czasach, nie było takiego nepotyzmu jak za Lecha Kaczyńskiego. Wszędzie PiS eksperci, do MPWiK wsadzono "Maliniaka"/”Misiewicza” z Siedlec. To tak jakby za kierownicą przegubowego autobusu posadzić kierowcę motoroweru. W PiS to normalka. Ludzie. Którzy tam są, to miernoty które normalnego konkursu by nie przeszły. To zwalczają „układ”, który miernot nie dopuszczał. Ale czy miernota kiedykolwiek wiedziała, że jest miernotą.

 • johang28

  Oceniono 24 razy 10

  To niech sobie popatrzy na uprawiane pseudo dziennikarstwo w telewizji publicznej,gdzie jego rywal R.Trzaskowski jest bez przerwy wyśmiewany.Warszawiacy,chyba nie jesteście tacy tępi jak on,który nic nie widzi,nie potrafi rozumować logicznie,który jest pseudo katolikiem ,który myśli,że przez Budapeszt przepływa Dunajec,myli mosty w Warszawie z mostami w Pradze czeskiej,chyba nie dacie się oszukać(chociaż mam małe nadzieje co do tego).

 • zmichalg1

  Oceniono 17 razy 9

  Jaki "dyskryminowany" w TVPiS?!?!?
  Koniec świata!!!

 • wc_pis

  Oceniono 21 razy 9

  jaki głupi

 • anonim_ka

  Oceniono 29 razy 9

  Widok romskiego kandydata na prezydenta stolicy wzbudza we mnie odruch wymiotny. To nie jest rasizm raczej smutne doświadczenia z przeszłości. Nawet jesli PKW zobliguje media do częstszego pokazywania Jakiego , nie będę go ogladać ! ! !

 • antymemo

  Oceniono 10 razy 8

  Bełkot typowego PiSożyta, ze wszystkimi atrybutami jego formacji.
  Jeśli ktokolwiek da się na to nabrać, to tylko wyznawcy Skurdupla

 • pe_ro

  Oceniono 18 razy 8

  Dlaczego opozycja nie złożyła zawiadomienia do prokuratury, że PiSS NIEODPŁATNIE korzysta z reklamy swojej partii w mediach publicznych czym naraża na straty skarb państwa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX