PiS odpowiada na billboardy PO z Jarosławem Kaczyńskim. Ale jest szybka kontra opozycji

PiS postanowiło odpowiedzieć na akcję billboardową PO własnymi plakatami. Jednak zapowiedź akcji sprawiła, że opozycja zyskała czas na reakcję i go wykorzystała.

Wybory samorządowe już w październiku, więc już na dobre zaczęła się rywalizacja między partiami. Prawo i Sprawiedliwość postanowiło odpowiedzieć na akcję billboardową Platformy Obywatelskiej. Partia rządząca przygotowała więc własne plakaty. Szczegóły poznamy po konferencji Tomasza Poręby, szefa sztabu wyborczego partii, która odbędzie się o godzinie 10 rano, jednak pierwszy plakat pojawił się już w sieci.

Nasza odpowiedź na akcję bilbordową PO. Szczegóły jutro na mojej konferencji o godz. 10:00 na Nowogrodzkiej:) (pisownia oryginalna - red.)

- napisał na Twitterze Tomasz Poręba. Przy okazji polityk PiS udostępnił zdjęcie pierwszego billboardu. Napis na nim brzmi: "PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom".

Na plakatach PO widniał z kolei Jarosław Kaczyński. Podpis brzmiał: "PiS wziął miliony, a wszystko drożeje".

Akcja billboardowa PiS. Komentarze

Zapowiedź akcji PiS wywołała falę komentarzy. Do wpisu Poręby odniósł się m.in. Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej. Poseł udostępnił zdjęcie plakatu wraz ze zdjęciem o. Tadeusza Rydzyka z podpisem "Chyba ojcom". Polityk odniósł się w ten sposób do pieniędzy, jakie redemptorysta dostanie w ramach dotacji od rządu PiS. Łącznie chodzi o 70 mln zł.

Po pierwsze, ilu "złodziei" zostało prawomocnie skazanych? Po drugie, od kiedy O. Rydzyk jest dzieckiem?

- napisał Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".

Akcję skomentował też Tomasz Lis.

Bezczelność i głupota PIS- u w pełnej krasie. PiS dał dzieciom nie pieniądze złodziei, ale pieniądze z podatków płaconych przez miliony ciężko pracujących Polaków. Pamiętaj nauczycielu, przedsiębiorco, robotniku. Według PiS - u nie jesteś obywatelem i podatnikiem, ale złodziejem

- napisał dziennikarz.

Rzeczywiście. PiS odebrał nagrody swoim ministrom i dał je na Caritas. Ale zamiast się chwalić na plakatach - pokażcie kwity! #PartiaMilionerów

- napisał z kolei Tomasz Siemoniak z PO.

Nowoczesna odpowiada na akcję billboardową PiS

Zapowiedź akcji sprawiła, że opozycja miała czas na reakcję. Efektem są grafiki Nowoczesnej opublikowane w piątek wieczorem na Twitterze. Przedstawiają m.in. o. Tadeusza Rydzyka, byłą premier Beatę Szydło czy byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza. Zdjęcia osób związanych z obozem władzy podpisane są hasłami "PiS odebrał Polkom i Polakom miliony i dał je swoim" czy "Szydło wzięła miliony i dała je swoim".

Więcej o:
Komentarze (434)
PiS odpowiada na billboardy PO z Jarosławem Kaczyńskim. Podobnymi plakatami
Zaloguj się
 • maciek7783

  Oceniono 138 razy 70

  Rozumiem, że te miliony to PIS dał zwłaszcza DZIECIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • marcinblonie

  Oceniono 67 razy 43

  Moim dzieciom nie dał więc sr#am na nich i przy najbliższych wyborach poproszę o papier toaletowy

 • zigzaur

  Oceniono 147 razy 43

  Nareszcie PO pojęła zasady dobrej propagandy:
  1. Proste imperatywne slogany, wielokrotnie powtarzane.
  2. Mało wymagająca treść intelektualna, bo w końcu walczy się o elektorat prymitywny i bagnisty.

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 64 razy 34

  500+ jest finansowane z budżetu państwa, czyli między innymi z wpływów z podatku VAT i PIT, płaconych przez niemal każdego (pracującego w przypadku PIT). Czy PiS właśnie nazwał wszystkich Polaków złodziejami? A szczególnie osoby, które zarabiają powyżej 85 tys., a którym PiS zabrał kwotę wolną od podatku.

 • kleopatra51

  Oceniono 62 razy 32

  Nareszcie opozycja pojęła o co chodzi. Krótki przekaz, proste zdania, aby każdy w tym kraju zrozumiał.

 • wujekdolf

  Oceniono 94 razy 28

  PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO! PRZECIEŻ IM SIĘ NALEŻAŁO!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX