Wybory samorządowe 2018. Liroy startuje na prezydenta Kielc. "Możemy stać się mistrzem świata"

Piotr Liroy-Marzec weźmie udział w wyborach samorządowych 2018. Poseł zadeklarował, że weźmie udział w wyścigu o fotel prezydenta Kielc.

Piotr Liroy-Marzec o swoich planach poinformował na czwartkowej konferencji w Kielcach. Były poseł Kukiz'15, obecnie niezrzeszony, chce rządzić Kielcami. Jego stowarzyszenie Skuteczni ma wystartować w wyborach na wspólnych listach z partią Wolność.

Wybory samorządowe 2018. Liroy chce zmienić Kielce

Podczas spotkania z dziennikarzami zapewnił, że podczas kampanii przed wyborami samorządowymi nie będzie składał obietnic bez pokrycia. - Wszystkie rzeczy, które ode mnie usłyszycie, będą to rzeczy, które mogę zrealizować. Nie zamierzam przedstawić wizji, których nie mogę spełnić. Chcę dać nadzieję, że w Kielcach będzie lepiej - powiedział, cytowany przez "Echo Dnia"

Raper i polityk, który wychował się w Kielcach wyznał, że kocha to miasto. - Propozycję dla Kielc mam bardzo dobrą. Chcę ludziom pokazać, że można z Kielcami za kilka lat być w zupełnie innym miejscu. Jesteśmy w punkcie, z którego możemy stać się mistrzem świata. Kielce mają prawo być bardzo ważnym ośrodkiem w Polsce, a nawet na świecie - stwierdził Liroy.

Dodał, że zawsze był ambasadorem miasta. - Nigdy nie ukrywałem, że jestem z Kielc i jestem dumny, że stąd pochodzę. Zawsze promowałem Kielce i tak będzie do końca życia. Dlatego też nie mogłem obojętnie przejść obok tego, co się dzieje z moim pięknym miastem- mówił na konferencji. 

Kim jest Jan Śpiewak, lewicowy kandydat na prezydenta Warszawy?