Nieumundurowana policja na konferencji kandydatki PiS na prezydenta Łomży. "Czynności służbowe"

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łomży Agnieszki Muzyk byli obecni nieumundurowani funkcjonariusze policji - podaje TVN24. Policjanci mieli przy sobie broń.

Podlaski PiS zaprezentował kandydatkę partii na prezydenta Łomży. Jest nią Agnieszka Muzyk, odwołana w maju tego roku przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wiceprezydent miasta.

 

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej obecni byli m.in. wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński i wiceminister rolnictwa Tadeusz Romańczuk. Jak podaje TVN24, obecnych było również dziewięciu nieumundurowanych funkcjonariuszy policji - czterech kryminalnych, dwóch policjantów dzielnicowych i trzech pracujących w służbie patrolowej. Mieli ze sobą broń.

Według TVN24 niewykluczone, że powodem obecności funkcjonariuszy była obawa przed działaczami Komitetu Obrony Demokracji i ewentualnym zakłóceniem konferencji kandydatki PiS.

Rzecznik prasowy KWP w Białymstoku nadkom. Tomasz Krupa mówił dziennikarzom stacji, że funkcjonariusze "realizowali czynności służbowe". Co to dokładnie oznacza? Tego policja nie chciała nam ujawnić.

"Charakter czynności prowadzonych przez policjantów nieumundurowanych co do zasady uniemożliwia ich upublicznianie, tak też było w tym przypadku" - czytamy w e-mailu przesłanym redakcji Gazeta.pl przez podinsp. Krzysztofa Sewioły, I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy

Więcej o: