Członek sztabu Patryka Jakiego pisał o strzelaniu do Żydów z kałasznikowa. Jest reakcja

Michał Szpądrowski, współpracownik kandydata na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego, został wykluczony ze sztabu. Powodem był wpis sprzed 8 lat w mediach społecznościowych, w którym młody polityk żartował ze strzelania do Żydów z kałasznikowa.

Jeden z członków sztabu kandydata na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego - 23-letni Michał Szpądrowski - został wykluczony z grona najbliższych współpracowników polityka.

Powodem był wpis sprzed 8 lat, który rozniósł się na Twitterze. Znajomy napisał wówczas do Szpądrowskiego: "Szpąder, jutro jest nalot żydków na Wawke!!! przylatuje boeing 747-400 z TLV. Jak chcesz to pojedziemy 6.20 na lotnisko i ich przywitamy gazem haha" [pisownia oryginalna].

Szpądrowski odpisał wówczas: "Hmm gdyby nie ta godzina to bym ich powitał serią z kałasznikowa...".

Michał Szpądrowski przeprosił za wpis i tłumaczył, że miał wówczas 15 lat. "Przelałem pieniądze na Fundacje Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego i oczywiście za swoją młodzieńczą głupotę przepraszam" - poinformował na Twitterze.

"Szczęśliwie wyrosłem z takich głupich wpisów i myśli. Jestem zdecydowanym wrogiem ideologii totalitarnych oraz osobą głęboko szanującą naród żydowski, jego cierpienie, historię i kulturę" - podkreślił.

Sztab Patryka Jakiego odpowiada

"Nie tolerujemy takich zachowań. Podjęliśmy decyzję o wykluczeniu Michała Szpądrowskiego ze sztabu. To jest różnica standardów" - zareagował na Twitterze szef sztabu Patryka Jakiego Oliwer Kubicki.

Jak czytamy na stronie warszawskipis.pl, Michał Szpądrowski jest obecnie współpracownikiem ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Z Prawem i Sprawiedliwością związał się w 2011 roku jako członek Forum Młodych PiS. W 2014 r. został radnym dzielnicy Ursynów.

Więcej o:
Komentarze (349)
Członek sztabu Patryka Jakiego pisał o strzelaniu do Żydów z kałasznikowa. Jest reakcja
Zaloguj się
 • benek231

  Oceniono 124 razy 68

  Problem w tym, ze wsrod pisiactwa antysemityzm jest norma, wiec pokazowka w postaci wykluczenia jednego z nich niczego nie zalatwia.

 • vito60

  Oceniono 58 razy 42

  Oliwer Kubicki, "wykluczyliśmy go, to jest różnica standardów". Różnica rzeczywiście jest, przyjeliscie go jak swego, ale się wydało, to go wykopaliście ze względów wizerunkowych. JAKIE standardy?

 • jurek42

  Oceniono 57 razy 35

  jak to jest, młody Polak wysysa z mlekiem swojej antysemickiej matki nienawiść do Żydów a jednocześnie wpaja mu sie od maleńkości , ze Jezus Chrystus jest jego guru . Przeciez Jezus był...jest Żydem obrzezanym i dlaczego maleńkich dzieciaczków o tym sie nie naucza od maleńkości.

 • evergreen111

  Oceniono 56 razy 34

  "Przelałem pieniądze na Fundacje Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego"

  Taaa, tak samo przelał, jak szydłowa hołota przelała premie na Caritas... Bujać to my, ale nie nas, hitlerowcu!

 • palo_ma1

  Oceniono 39 razy 29

  Cóż za cudowna przemiana.
  Najlepiej jednak PiSiorom wychodzą przemiany z niedouczonego półgłówka w prezesa państwowej spółki.

 • def11

  Oceniono 84 razy 26

  Panie Jaki twój szef pan Zbyszek Ziobro radośnie pląsał na scenie z antysemitą i faszystą Rybakiem podczas kampanii wyborczej.. Przypadek ? Nie sądzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX