Rafał Trzaskowski naprawiał szybę w drzwiach taśmą klejącą. Teraz tłumaczy: "Tak doraźnie"

Nie najlepszy start akcji Rafała Trzaskowskiego, który podczas spotkania z mieszkańcami próbował pomóc warszawiance. Tyle tylko, że wypadającą z drzwi szybę umocował zwykłą taśmą klejącą. Zdaniem wielu, tym gestem kandydat KO na prezydenta Warszawy w nadchodzących wyborach samorządowych zrobił prezent politycznym przeciwnikom.

Kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej (Koalicji Obywatelskiej) na prezydenta Warszawy może już od tygodnia oficjalnie prowadzić kampanię na wybory samorządowe. Rafał Trzaskowski rozpoczął akcję "Otwarte drzwi dla Warszawy", podczas której odwiedza warszawiaków (oczywiście, jeśli się na to zgodzą) w ich mieszkaniach.

Trzaskowski "ratuje" szybę przed wypadnięciem. Taśmą klejącą

Już pierwszego dnia akcji sprawił, że zrobiło się o nim głośno, ale raczej nie o taki "medialny hałas" mu chodziło. Poseł PO Cezary Tomczyk zamieścił na Twitterze nagranie z jednej z takich wizyt, podczas której Rafał Trzaskowski stara się naprawić drzwi. Robi to prowizorycznie, ponieważ wypadającą szybę mocuje... taśmą klejącą.

Tomczyk film z całej akcji zamieścił na Twitterze, a polityczni oponenci szybko podłapali temat. Oliwy do ognia dolał też Trzaskowski, który w "Faktach po Faktach" w TVN24 potwierdził, że tylko tyle mógł zrobić.

- Doraźnie, pani powiedziała, że ta szyba zaraz wyleci. Gdybyśmy wiedzieli, że szyba będzie wypadać, to nie kleilibyśmy tego taśmą - mówił Rafał Trzaskowski, wskazując przy tym, że jego spotkania z mieszkańcami nie są "ustawkami" i dlatego zdarzają się takie sytuacje.

Przeciwnicy, ale nie tylko, zbudowali krytyczną narrację wokół wideo i całej sytuacji. Wskazywano przede wszystkim, że skoro już doszło do takiego zdarzenia, to po co w ogóle wrzucono nagranie do sieci, skoro można było przewidzieć, że będzie to PR-owa katastrofa, która uderzy rykoszetem w kandydata PO?

#RobotaRafała i #TaśmaRafała. Czarzasty: Trzaskowski przegra sam ze sobą

Na Twitterze szybko powstały tagi, m.in. #TaśmaRafała i #RobotaRafała, wokół których pojawiają się prześmiewcze memy i komentarze. Najczęściej pojawia się wątek, że ta "prowizorka" w wydaniu Trzaskowskiego ma oddawać to, jakim byłby włodarzem Warszawy.

Wśród krytyków znalazł się szef SLD Włodzimierz Czarzasty, który stwierdził, że, co prawda, lubi Trzaskowskiego, ale "przegra on sam ze sobą".

Więcej o:
Komentarze (555)
Wybory samorządowe 2018. Rafał Trzaskowski naprawiał drzwi taśmą klejącą
Zaloguj się
 • kann2

  Oceniono 54 razy 26

  No cóż. To może rzeczywiście lepiej pisać o tym, czy Biedronka, Lidl, Auchan w najbliższą niedzielę...

 • Jerzy Suchocki

  Oceniono 24 razy 12

  Nic w tym dziwnego,zawsze to jest jakies dorazne rozwiązanie zabezpieczające,a jak ktoś nie potrafi wykonac prowizorki to znaczy ze nie potrafi myslec ,a to juz jest swiadextwo o osobniku.

 • micholek31

  Oceniono 23 razy 11

  Co za idiotyczny artykuł! I wyjątkowo kretyńskie zarzuty wobec Trzaskowskiego. Taśma klejąca... sama jej często używam. Świetny wynalazek. Zwłaszcza jeśli nie jesteś szklarzem i nie masz przy sobie nowej szyby akurat 😉. Najważniejsze jest zrobić cokolwiek - szybkie działanie, dobry pomysł i korzystanie z dostępnych środków. To właśnie cechy dobrego zarządcy, prawda?

 • 45halszka

  Oceniono 31 razy 11

  zauwazyłam, ze gazeta cały czas szuka jakichs ujemnych epizodów lub wypowiedzi Trzaskowskiego aby go ośmieszyć, a Jakiego promuje. Tak samo wiele dziennikarzy staje sie symetrystami. Powiem tak, to bedzie hanba i wstyd dla Warszawy jak ten chłystek, narodowiec, zostanie prezydentem Warszawy.Powtarza się to co było przed w kampanii pisu i Dudy. Identyczne triki, klamstwa i manipulacje, ....az sie uwierzyc nie chce , ze tak duzo w Warszawie idiotow pokroju Jakiego

 • Jerzy Suchocki

  Oceniono 21 razy 9

  Odnoszę wrażenie ,że forum w tym temacie opanowaly pisowskie trole albo indywidua lubijące się w pluciu na kazdego wykorzystujac kazdy temat.Jestem z poza Warszawy ale kocham stolicę i mysle że tak doświadczone przez historię miasto i mieszkancy nie dadzą się przekupic jabłuszkiem nie wiadomo gdzie zebranym ,przez dresiarza z Opola biegającego z szalikiem Legii.Mam nadzeję ze Warszawiacy nie okażą się frajerami.Przypomnijcie sobie piosenki Jaremy Stepowskiego.

 • globalne.ocieplenie

  Oceniono 23 razy 9

  Oczywistością jest, że Jaki na miejscu by wykonał, wyciął i wstawił nową. swoją drogą, jeśli pod nijusem o tym, że Trzaskowski prowizorycznie przymocował szybę tym, co miał pod ręką rozlega się opętany rechot Prawdziwych Maczo Polaków, co to by na miejscu wstawili co trzeba itd, to znaczy, że facet jest czysty jak łza i naprawdę nie można nic na niego znaleźć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX