Rafał Trzaskowski naprawiał szybę w drzwiach taśmą klejącą. Teraz tłumaczy: "Tak doraźnie"

Nie najlepszy start akcji Rafała Trzaskowskiego, który podczas spotkania z mieszkańcami próbował pomóc warszawiance. Tyle tylko, że wypadającą z drzwi szybę umocował zwykłą taśmą klejącą. Zdaniem wielu, tym gestem kandydat KO na prezydenta Warszawy w nadchodzących wyborach samorządowych zrobił prezent politycznym przeciwnikom.

Kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej (Koalicji Obywatelskiej) na prezydenta Warszawy może już od tygodnia oficjalnie prowadzić kampanię na wybory samorządowe. Rafał Trzaskowski rozpoczął akcję "Otwarte drzwi dla Warszawy", podczas której odwiedza warszawiaków (oczywiście, jeśli się na to zgodzą) w ich mieszkaniach.

Trzaskowski "ratuje" szybę przed wypadnięciem. Taśmą klejącą

Już pierwszego dnia akcji sprawił, że zrobiło się o nim głośno, ale raczej nie o taki "medialny hałas" mu chodziło. Poseł PO Cezary Tomczyk zamieścił na Twitterze nagranie z jednej z takich wizyt, podczas której Rafał Trzaskowski stara się naprawić drzwi. Robi to prowizorycznie, ponieważ wypadającą szybę mocuje... taśmą klejącą.

Tomczyk film z całej akcji zamieścił na Twitterze, a polityczni oponenci szybko podłapali temat. Oliwy do ognia dolał też Trzaskowski, który w "Faktach po Faktach" w TVN24 potwierdził, że tylko tyle mógł zrobić.

- Doraźnie, pani powiedziała, że ta szyba zaraz wyleci. Gdybyśmy wiedzieli, że szyba będzie wypadać, to nie kleilibyśmy tego taśmą - mówił Rafał Trzaskowski, wskazując przy tym, że jego spotkania z mieszkańcami nie są "ustawkami" i dlatego zdarzają się takie sytuacje.

Przeciwnicy, ale nie tylko, zbudowali krytyczną narrację wokół wideo i całej sytuacji. Wskazywano przede wszystkim, że skoro już doszło do takiego zdarzenia, to po co w ogóle wrzucono nagranie do sieci, skoro można było przewidzieć, że będzie to PR-owa katastrofa, która uderzy rykoszetem w kandydata PO?

#RobotaRafała i #TaśmaRafała. Czarzasty: Trzaskowski przegra sam ze sobą

Na Twitterze szybko powstały tagi, m.in. #TaśmaRafała i #RobotaRafała, wokół których pojawiają się prześmiewcze memy i komentarze. Najczęściej pojawia się wątek, że ta "prowizorka" w wydaniu Trzaskowskiego ma oddawać to, jakim byłby włodarzem Warszawy.

Wśród krytyków znalazł się szef SLD Włodzimierz Czarzasty, który stwierdził, że, co prawda, lubi Trzaskowskiego, ale "przegra on sam ze sobą".

Więcej o: