YouTube zamknął konto Jakiego? Jest na jego oficjalnej stronie. Szef sztabu: Prowadzili je fani

Kanał Patryka Jakiego na YouTube został zamknięty. Powodem, jak głosi komunikat na stronie, jest naruszenie praw autorskich. Jak wyjaśniał szef sztabu kandydata PiS, konto prowadzili fani. Jednocześnie na oficjalnej stronie Jakiego znajdował się odnośnik właśnie do zamkniętego konta.

Uwagę na zamknięcie konta zwróciła jako pierwsza internetowa strona "Rzeczpospolitej". Na oficjalnej stronie kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego znajdują się odnośniki do różnych mediów społecznościowych, a także do YouTube. Jednak po kliknięciu odnośnika do serwisu z filmami, pokazuje się informacja o następującej treści:

To konto zostało zamknięte z powodu licznych zgłaszanych przez osoby trzecie roszczeń dotyczących naruszenia praw autorskich przez materiał opublikowany przez użytkownika.

Oliwer Kubicki, rzecznik  prasowy Komisji Weryfikacyjnej i szef sztabu wyborczego Patryka Jakiego, napisał na Twitterze, że kanał Patryka Jakiego na YouTube jest prowadzony przez fanów i "jest to w profilu wyraźnie zaznaczone". Problem w tym, że przez zamknięte konto takie informacje w profilu już są niewidoczne, a sam link do tego konta pojawia się na oficjalnej stronie kandydata PiS.

W wyborach samorządowych 2018 Patryk Jaki o fotel prezydenta Warszawy zawalczy głównie z kandydatem PO Rafałem Trzaskowskim (to im sondaże dają najwyższe wyniki poparcia). Wybory odbędą się 21 października, a w miejscach, gdzie będzie potrzebna druga tura, Polacy pójdą do urn 4 listopada.

Więcej o: