Paweł Mucha ws. australijskich fregat: "Nie ma sporu między prezydentem a premierem"

- To nieprawda, że prezydent dopiero w samolocie dowiedział się o zablokowaniu transakcji zakupu fregat przez premiera - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Paweł Mucha, sekretarz stanu i zastępca szefa kancelarii Andrzeja Dudy.

Paweł Mucha w rozmowie z "Rzeczpospolitą" był pytany o to, dlaczego Andrzej Duda poleciał do Australii. Jak 10 sierpnia zapowiadał prezydencki minister Krzysztof Szczerski, prezydent miał tam podpisać list intencyjny ws. zakupu fregat rakietowych typu Adelaide dla polskiego wojska, jednak krótko przed wylotem Andrzeja Dudy premier Mateusz Morawiecki zablokował ten zakup. Radio ZET podało, że Andrzej Duda o decyzji dowiedział się od osób trzecich.

Sprzeciw wobec zakupu starego sprzętu wyrazili m.in. generał Mirosław Różański, a także Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Z kolei jak w niedzielę podały "Fakty" TVN, do tej pory podczas prezydenckiej wizyty w oficjalnych rozmowach zakup fregat miał nie pojawić się wcale.

Mucha: Nie ma sporu między prezydentem a premierem

Prezydencki minister zapewniał, że w sprawie fregat nie ma sporu między prezydentem a premierem. Paweł Mucha tłumaczył, że BBN przekazał informacje o wciąż trwających konsultacjach ws. ewentualnego zakupu fregat na kilka dni przed wylotem prezydenta. Podkreślał, że Andrzej Duda nie dowiedział się o tym dopiero w samolocie. - To nieprawda - zapewniał.

Dodał, że podróż Andrzeja Dudy do Australii to "ważna wizyta państwowa, w której istotne znaczenie mają kontekst polityczny, gospodarczy i polonijny" i że była przygotowywana przez kilka tygodni.

Andrzej Duda w Australii

Andrzej Duda razem z żoną od 18 do 23 sierpnia przebywa z wizytą w Australii i Nowej Zelandii. Prezydentowi w podróży towarzyszy minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. Prezydent spotkał się z Polonią. Były też protesty.

Więcej o:
Komentarze (76)
Paweł Mucha ws. fregat: "Nie ma sporu między prezydentem a premierem"
Zaloguj się
 • 0apud0

  Oceniono 35 razy 31

  "Nie ma sporu między prezydentem a premierem"

  Oczywiście, że nie ma sporu. Jarek decyduje, Krzywogęby przekazuje, Maliniak wykonuje. Gdzie tu miejsce na jakiś spór?

 • frodozbagien

  Oceniono 28 razy 14

  "Nie ma sporu między prezydentem a premierem";
  a prezes Kaczyński jest tylko szeregowym posłem :)

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 11

  Czyli Pawełku sukces Dudusia co nie ?

 • darek655

  Oceniono 23 razy 9

  W takim razie Ali Budyń i Czterdziestu Rozbójników zrobiło sobie wycieczkę za bajońskie pieniądze Suwerena.A na emerytury nie ma,nie ma na lekarstwa,nie ma dla niepełnosprawnych.A na klepanie Kangurów po torbach jest!

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 24 razy 8

  Nic od was nie zależy. Duda i jego pachołki są zbędni. Tak samo jak koszrowna wycieczka nierobów do Australii. Baliście się lecieć LOT-em patrioci?

 • owca888

  Oceniono 22 razy 8

  Sraty taty, Duda w kraty. Żałosne.
  BANDA NIEDOROBÓW.
  Opinia publiczna oburzona, to wycofujecie się rakiem, przy okazji poprawiając wizerunek niby premiera, tj. kłamliwej gęby z Sandomierza, a ośmieszając do reszty tego pajaca Dudę.
  To nie do zniesienia.

 • dziadekjam

  Oceniono 26 razy 8

  A Błaszczak to pewnie w odwiedziny do Aborygenów i zapoznanie się z ich techniką wojenną, a także zakupić kilka bumerangów

 • fakiba

  Oceniono 22 razy 8

  Kolejny "sukces" Dudy i Błaszczaka , w takim razie po co pojechał tam Błaszczak z doradcami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX