Szef sztabu PiS oskarżał opozycję o agresję. "Fakty" TVN pokazują, jak potraktował dziennikarza

- Odejdź stąd! Powiedziałem ci coś, tak? Szczylu jeden - tymi słowami do dziennikarza miał zwrócić się szef sztabu PiS Tomasz Poręba. Nagranie pokazały "Fakty" TVN.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba został niedawno przedstawiony jako szef sztabu wyborczego PiS w wyborach samorządowych. Pełniąc już nową funkcję towarzyszył premierowi Mateuszowi Morawieckiemu na spotkaniu wyborczym w Sandomierzu.

Fakty "TVN" pokazały nagranie z momentu, gdy obok grupy osób, idących obok premiera, pojawia się dziennikarz z mikrofonem, wtedy mężczyzna z niebieskiej koszuli odpycha go. Padają słowa:

Odejdź stąd! Powiedziałem ci coś, tak? Szczylu jeden.

Na nagraniu nie widać, kto je wypowiada, ale "Fakty", których dziennikarz był na miejscu, podały, że to Poręba. Maciej Knapik z "Faktów" TVN podsumował, że Poręba wspierał premiera Morawieckiego i miał przekonywać, że PiS jest partią "spokojnej, rzeczowej i kulturalnej dyskusji".

Fragment "Faktów" krąży w mediach społecznościowych:

Z nagrania ciężko wywnioskować, co tak mogło zdenerwować szefa sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, ale zaledwie dzień wcześniej w sobotę, na konferencji prasowej tak mówił o zachowaniu polityków opozycji:

Po stronie opozycji nie ma programu, wizji, polemiki. Jest tylko agresja i zaciśnięte pięści.
Więcej o:
Komentarze (288)
Wybory samorządowe 2018. Szef sztabu PiS do dziennikarza: Szczylu jeden
Zaloguj się
 • plastus82

  Oceniono 91 razy 55

  PISowskie bydło, widać jakie buraki i barany tam są. Same obszczańce i śmierdziele!

 • edals

  Oceniono 70 razy 44

  Ma rację Dorn, z PiS-em należy walczyć ich metodami. Stosowali terror gdy byli w opozycji, teraz terroryzują dodatkowo korzystając z władzy. Angażują do tego policję, prokuraturę, tam gdzie moga wyrzucaja z pracy tych którym się ta władza nie podoba ( urzędy, szkoły, państwowe firmy, szpitale). Dlaczego należy używać ich metod, bo jak chama poglaszczesz to cie kopnie, jak ty go kopniesz to bedzie cię szanował.

 • elninio5

  Oceniono 78 razy 34

  Po pierwsze zwraca się na per Ty do nieznajomego a po drugie go obraża ubliżając od szczyli. No i wyszło szydło z worka tzn. kultura posła.

 • sil.m

  Oceniono 49 razy 31

  Obłudna nowomowa PIS-u wzmaga się, przybiera na sile nawet fizycznej . Nic nowego - dążenie do celu proste jak drut. Mamy się bać, być potulni i posłuszni. .

 • ochujek

  Oceniono 28 razy 26

  PiS działa pokojowo. Rodzina Pani Blidy może to poświadczyć. Oraz lekarze od tatusia Ziobry.

 • zsm-5

  Oceniono 48 razy 24

  PiS chamem stoi i bardzo sobie to pisi sztab chwali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX