Najnowszy sondaż. PiS i PO zyskują, 5 partii w Sejmie. Nowoczesna odbija się od dna

"Dziennik Gazeta Prawna" opublikował wyniki najnowszego sondażu. Prowadzi w nim PiS z 10 punktami procentowymi przewagi nad drugą partią - PO. Do Sejmu weszłyby jeszcze tylko trzy partie.

Z sondażu Kantar Public dla "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że Prawo i Sprawiedliwość (w zasadzie Zjednoczona Prawica, czyli PiS oraz Solidarna Polska i Porozumienie) mogłoby liczyć na 36 proc. głosów, co jest wzrostem o 2 punkty proc. względem analogicznego badania z lipca.

Druga na podium Platforma Obywatelska uzyskała 26 proc. poparcia (wzrost o 3 pkt. proc. od ostatniego badania), a zestawienie zamyka Kukiz'15 z 7-proc. poparciem (spadek o 2 pkt. proc.).

Sondaż Kantar Public. 5 partii w Sejmie, PSL pod progiem

Oprócz tych trzech ugrupowań do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie: Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6 proc. (bez zmian) i Nowoczesna - 5 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.).

Nowoczesna to partia, która od kilku miesięcy często plasowała się pod progiem wyborczym. Tymczasem badanie Kantar Public to drugi w ostatnim czasie sondaż wskazujący, że .N dostałaby się do Sejmu.

Pod progiem wyborczym znalazły się natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe (4 proc., bez zmian), Razem (3 proc.) i Wolność (2 proc.).

Sondaż Kantar Public przeprowadzono 10-16 sierpnia tego roku na próbie 1015 dorosłych Polaków za pomocą wywiadów bezpośrednio wspomaganych komputerowo (CAPI).

Więcej o:
Komentarze (196)
Najnowszy sondaż. PiS i PO zyskują, Nowoczesna wraca do Sejmu
Zaloguj się
 • hristomoltisanti

  Oceniono 48 razy 18

  Z pośród kilkuset znajomych , znam tylko dwóch otumanionych gamoni , którzy wstali z kolan i miłują kulawego sułtana. Reszta nienawidzi pislamu . Zastanawiam się zawsze czy te sondaże robią tylko na zadupiach ściany wschodniej ? W Trójmieście głosowanie na pis jest obciachem i wyrazem niedorobienia intelektualnego , ewentualnie podatności na propagandę dla kretynów ...

 • ap.aries

  Oceniono 28 razy 16

  To by się zgadzało - ok.1/3 każdego społeczeństwa stanowią matołki .... w naszym przypadku elektorat PiSuaru .

 • lottare21

  Oceniono 41 razy 15

  PZPR górą. Juhu..Babcia aż zdębiała. Młode lata się jej przypomniały.

 • marc.pl

  Oceniono 51 razy 15

  Polacy obecnie są na takim etapie zidiocenia że gdyby wziąć osła z ZOO pomalować na biało-czerwono i napisać na nim PiS to na 100% osioł zasiądzie po wyborach w sejmie.

 • ziggybum

  Oceniono 20 razy 14

  Nadchodzi czas próby - zostaniemy PiSowskimi szujami, którym załatwia się interesy nad głową, obrażonymi na pół świata, czy zmądrzejemy.

 • alima.zgali451

  Oceniono 27 razy 13

  Nieudolny Jarosław to mistrz w otaczaniu się głupimi marionetkami, którymi łatwo sterować jak prezydentem.

 • krzywelustro

  Oceniono 14 razy 10

  Jak Rydzyk wystawi swoją ekipę do wyborów, to mohery sporo głosów prawym i sprawiedliwym zabiorą. Aby zostać przy władzy, po wyborach obydwa ugrupowania będą musiały utworzyć rząd koalicyjny, a to oznacza daleko idące ustępstwa Kaczora na rzecz Rydzyka. I to będzie początek końca. Ale co do tego czasu naniszczą, trzeba będzie naprawiać długie lata. Najwięcej straci na tym kościół.

 • alef.omega

  Oceniono 17 razy 9

  Małego piwa nie postawię na wygraną piss

 • next-mcgyver2

  Oceniono 23 razy 9

  Już drugi raz taka sytuacja jak w 2015 roku się nie powtórzy. Oczywiście przy założeniu, że Pis nie zmieni ordynacji wyborczej. Pisowi niezwykle trudno będzie uzyskać >40% jak w ubiegłych wyborach, natomiast PO z N spokojnie zdobędą razem ponad 30%. Teraz wejdzie SLD i jak zawsze PSL. Może dojść niestety do koalicji Pis z Kukizem i ja mam głupią nadzieję, że nie starczy im mandatów do sklecenia koalicji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX