Błaszczak powinien ponieść karę za "sodomitów"? Zdecydowana większość badanych za dymisją

Przed tygodniem Mariusz Błaszczak nazwał osoby homoseksualne "sodomitami". Według sondażu SW Research szef MON powinien ponieść konsekwencje swoich słów i zostać usunięty z rządu.

Ponad 53 proc. badanych w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl opowiada się za dymisją Mariusza Błaszczaka w związku z jego obraźliwą wypowiedzią na temat osób nieheteroseksualnych. Przeciwko odejściu szefa MON było znacznie mniej osób - niecałe 26 procent. Pozostali, ponad 20 procent, nie ma zdania na ten temat.

Sondaż został przeprowadzony na próbie 800 osób, reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania. Jak informuje "Rzeczpospolita", za dymisją chętniej opowiadały się osoby mające 50 i więcej lat, mieszkańcy miast powyżej 200 tysięcy mieszkańców i mające wykształcenie wyższe.

Błaszczak o "paradzie sodomitów"

Mariusz Błaszczak "paradą sodomitów" nazwał poznański marsz równości. Jego zdaniem uczestnicy marszu "próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków obywatelskich na innych". Dodał, że usunięcie tęczowych chorągiewek z tramwajów oznacza że "w narodzie polskim normalna jest ta pewność tego, że wszystko, co jest po Bożemu skonstruowane, jest normalne".

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowanie orzekł, że musi by lojalny wobec swojego rządu, dlatego nie będzie oceniał wypowiedzi ministra. - Każdy ma swoją estetykę wypowiedzi, swoją wrażliwość - mówił Adam Lipiński w rozmowie z RMF FM

Wypowiedź szefa MON odbiła się szerokim echem - słowa Błaszczaka opisał m.in. dziennik "The Washington Post".

Więcej o:
Komentarze (429)
Błaszczak powinien ponieść karę za "sodomitów"? Zdecydowana większość badanych za dymisją
Zaloguj się
 • mario.wario

  Oceniono 60 razy 28

  Ja tam jestem ciekawy jakim zerem trzeba być, żeby na takiego "człowieka" głosować?

 • edals

  Oceniono 77 razy 27

  Nie będzie żadnej kary, będzie nagroda. Bo ona się po prostu mu należy. On wie lepiej od nas co dla nas dobre.

 • antymemo

  Oceniono 25 razy 15

  Pan B. przypomina mi wiejskiego kundla, którego pan i właściciel napuszcza na "obcych i wrogich" według jego pana (i tych gorszego sortu, którzy stali wiadomo gdzie), a on stara się i szczeka gorliwie, by go łaska pańska nie ominęła.
  Pan B. wyraźnie zdystansował poprzedniego bulteriera PiSu Jacka K, awansując do roli dyżurnego kundla. Obecnie mamy jego kolejne wcielenie !

 • ratlerek.hitlerek

  Oceniono 31 razy 15

  Powiedział to, czego oczekiwali od niego klerkowie-katabasy. Jego wypowiedź była w pełni zgodna z linią episkopatu i biskupów zionących miłosierdziem, miłością bliźniego i innych tego typu rzeczy. Dymisja? Raczej awans. Może nawet na towarzysza premiera, jeśli taka będzie wola kwaczora (na skutek nacisków ze strony biskupów).

 • Tadeusz Toffel

  Oceniono 35 razy 13

  ciekawi mnie jaka orientacje seksualna ma JK? Czy nosi ze soba malutka teczowa flage? wszystko na to wskazuje. Blaszczak to flejtuch jezykowy i cham

 • panbies

  Oceniono 39 razy 13

  Zapewne peerelowski prokurator "Ciumek" Piotrowicz będzie bronił swojego kolegę jak lew.

 • Jan Bielski

  Oceniono 14 razy 10

  Panie Kaczyński tak często powoływujecie się na suwerena!, a ten teraz ma takie właśnie zdanie co do przyszłości tego nieudacznika z Legionowa, a więc należy spełnić oczekiwania suwerena i pogonić kolesia!!!

 • Piotr

  Oceniono 40 razy 10

  To jest oczywiste, że Błaszczak powinien wylecieć z rządu. Zresztą, cały pisowski rząd, propagujący faszyzm, trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX