Rafał Trzaskowski pisze do Ziobry ws. delegalizacji ONR. "Warszawa wolna od faszyzmu"

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy domaga się delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego.

Poseł Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski wysłał list do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, w którym domaga się, aby ten złożył do sądu wniosek o rozwiązanie Stowarzyszenia Obóz Narodowy-Radykalny. 

"Nigdy więcej przemarszów bojówek ONR ulicami Warszawy! Czarne trzeba nazwać czarnym, a brunatne brunatnym. Dziś składam wniosek do PG o delegalizację ONR i apeluję do pozostałych kandydatów:podpiszcie się pod nim. To nasz obowiązek wobec tych, którzy walczyli z faszyzmem i nazizmem" - napisał na Twitterze kandydat na prezydenta stolicy.

Według Trzaskowskiego członkowie Stowarzyszenia 11 listopada ubiegłego roku i 1 i 15 sierpnia tego roku podczas swoich marszów w Warszawie propagowali faszyzm. 

- Miarka się przebrała. Warszawa musi być wolna od faszyzmu, ale ja powiem więcej Polska musi być wolna od faszyzmu, bo taką mamy tradycję - mówił przed Pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie polityk PO.

15 sierpnia marsz ONR przeszedł ulicami Warszawy. Natomiast 1 sierpnia władze Warszawy rozwiązały Marsz Powstania Warszawskiego, zorganizowany przez Obóz Narodowy-Radykalny. "Z powodu flag i koszulek uczestników z symboliką nawiązującą do organizacji propagujących ustrój totalitarny" - napisano na profilu Warszawy na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (148)
Rafał Trzaskowski pisze do Ziobry ws. delegalizacji ONR
Zaloguj się
 • batnadziadow

  Oceniono 48 razy 12

  Powodzenia panie Trzaskowski, jakiś sukces w końcu by się panu przydał, chociaż czarno to widzę.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 30 razy 10

  Taaa, a może jeszcze zażądać rozdziału państwa od kościoła za jednym zamachem... :-):-):-)
  Co, już sobie nawet pożartować nie można?

 • janko_buszewski

  Oceniono 32 razy 8

  Przecież Zbyszek nie zdelegalizuje połowy swojego "elektoratu"

 • kostropacz

  Oceniono 52 razy 8

  Wykrwawiona przez nazi Warszawa nie może tolerować powrotu rodzimych nazi cicho popieranych przez rządzących i kk. Delegalizacja jest oczywistą koniecznością.Tyle że trudno uwierzyć aby rządzący pozbyli się swojego potencjalnego zaplecza. Przy stanie obecnego sądownictwa w rękach magistra z.

 • ochujek

  Oceniono 21 razy 7

  Naiwny. Zapomniał że prezes powiedział: "Nikt nas nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne.

 • t0maszek44

  Oceniono 14 razy 6

  W 2012 r. SLD chciał delegalizacji ONR, Jerzy Stępień uznał wówczas wniosek za niezasadny.

 • loneman

  Oceniono 15 razy 5

  Zbedny trud to jakby brac Strasburgera za trybunal w Strassburgu czy Biebera za Trudeau a ten gosc nosi garnitur i zajmuje stanowisko do Jakiego sie NIE NADAJE :/

 • buk.humor.dziczyzna

  Oceniono 29 razy 5

  Wzywam wszystkich ziomków patriotów wyklętych do przemarszu patriotycznego w odzieży patriotycznej . Muszę dodać , że w moich zasobach posiadam już koszulkę patriotyczną, wprawdzie z zaciekami z piwa i wymiocin po ostatnim marszu patriotycznym, ale co mi tam, jak patriota to patriota. Dzisiaj polska jutro cały świat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX