Rafał Trzaskowski pisze do Ziobry ws. delegalizacji ONR. "Warszawa wolna od faszyzmu"

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy domaga się delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego.

Poseł Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski wysłał list do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, w którym domaga się, aby ten złożył do sądu wniosek o rozwiązanie Stowarzyszenia Obóz Narodowy-Radykalny. 

"Nigdy więcej przemarszów bojówek ONR ulicami Warszawy! Czarne trzeba nazwać czarnym, a brunatne brunatnym. Dziś składam wniosek do PG o delegalizację ONR i apeluję do pozostałych kandydatów:podpiszcie się pod nim. To nasz obowiązek wobec tych, którzy walczyli z faszyzmem i nazizmem" - napisał na Twitterze kandydat na prezydenta stolicy.

Według Trzaskowskiego członkowie Stowarzyszenia 11 listopada ubiegłego roku i 1 i 15 sierpnia tego roku podczas swoich marszów w Warszawie propagowali faszyzm. 

- Miarka się przebrała. Warszawa musi być wolna od faszyzmu, ale ja powiem więcej Polska musi być wolna od faszyzmu, bo taką mamy tradycję - mówił przed Pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie polityk PO.

15 sierpnia marsz ONR przeszedł ulicami Warszawy. Natomiast 1 sierpnia władze Warszawy rozwiązały Marsz Powstania Warszawskiego, zorganizowany przez Obóz Narodowy-Radykalny. "Z powodu flag i koszulek uczestników z symboliką nawiązującą do organizacji propagujących ustrój totalitarny" - napisano na profilu Warszawy na Twitterze.

Więcej o: