Jan Szyszko nie odpuszcza Puszczy Białowieskiej. Zapowiada, że podejmie "działania"

Były minister środowiska zdradził, że sprawa Puszczy Białowieskiej nie jest dla niego zamknięta. Jan Szyszko stwierdził, że "przeanalizował całą sytuację" i teraz "przygotowuje działania".

Były minister ochrony środowiska Jan Szyszko udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl. Poinformował w nim, że Puszcza Białowieska jest nadal dla niego ważna. Szyszko stwierdził w rozmowie, że "w sprawie Puszczy Białowieskiej celem było to, aby poniżyć Polskę w układach międzynarodowych".

Jan Szyszko o działaniach ws. Puszczy Białowieskiej

- W tej chwili jest cisza w tym temacie, ale sądzę, że to cisza przed burzą. Dokładnie przeanalizowałem całą sytuację i w tej chwili przygotowuję się do tego, aby zgodnie z prawem dalej kontynuować działalność w Puszczy Białowieskiej w celu jej ratowania - powiedział były szef resortu. 

Jaką działalność ma na myśli? Tego w wywiadzie nie zdradza, mówi jedynie o "działaniach".

- Przygotowuję działania, dlatego że najwyższy czas na to, aby pokazać światu, iż to, co się stało na terenie Puszczy Białowieskiej to łamanie prawa Unii Europejskiej i celowe szkalowanie Polski - stwierdził. I dodał: - Nasz kraj jest liderem w zakresie ochrony bioróżnorodności występujących gatunków i Puszcza Białowieska była tego przykładem - powiedział.

Szyszko nie powiedział też, kiedy dokładnie zajmie się sprawą puszczy. Stwierdził jedynie, że "w najbliższym czasie" ukaże się jego artykuł na ten temat.

Więcej o: