Błaszczak ogłasza, że za dwa lata powstanie nowe muzeum. Na razie minister szuka eksponatów

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że do 2020 roku, czyli do 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Ossowie ma powstać muzeum poświęcone temu wydarzeniu.

Minister Mariusz Błaszczak poinformował podczas wizyty w Ossowie, że do 25 września chce podpisać umowę z wykonawcą. Szef resortu dodał, że już w czwartek zaprasza wszystkich wykonawców, oferentów do składania ofert w procesie budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej. Placówka będzie podlegać Muzeum Wojska Polskiego.

Błaszczak ogłosił społeczną zbiórkę pamiątek - eksponatów, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie w rodzinach, prosił o przekazanie ich do Muzeum Bitwy Warszawskiej. Minister powiedział, że chciałby, by powstająca placówka była nowoczesna i jednocześnie w przystępny sposób przedstawiała historię wydarzeń z 1920 roku, które rozegrały się pod Ossowem.

W 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej w Ossowie Błaszczak złożył kwiaty przy Krzyżu pamięci księdza majora Ignacego Skorupki, na Cmentarzu Poległych oraz przy tablicy Pamięci Polskich Oficerów.

Więcej o: