Onet: Duda w czwartek zawetuje zmiany w ordynacji do PE. W PiS już wiedzą, jest ochłodzenie

Z informacji Onetu wynika, że prezydent już w czwartek, przed wylotem do Australii ogłosi, że nie podpisze zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

Decyzja prezydenta miała już trafić do kierownictwa PiS. Partyjne gremium nie było zdziwione, taki krok Duda zapowiadał już od jakiegoś czasu. Przyjęto ją więc "dość spokojnie", jednak pod koniec tygodnia ma zebrać się kierownictwo partii, by rozmawiać o wecie.

 - Zapewne nastąpi jakieś krótkotrwałe ochłodzenia relacji z prezydentem, ale już do tego chyba się w jakiś sposób przyzwyczailiśmy - powiedział Onetowi jeden z wpływowych polityków PiS. Dodał że nie należy spodziewać się rozłamy na linii Pałac Prezydencki - Nowogrodzka. 

W poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna" opisywał kulisy decyzji Dudy. Ceną weta miało być poparcie Kukiz'15 na drugą kadencję. "Ale Andrzej Duda może się przeliczyć. Jarosław Kaczyński teraz nic nie powie. Ale w roku 2020 może go po prostu nie wystawić. Na razie się na niego po raz kolejny obraził" - mówił polityk PiS.

W trzylecie prezydentury Andrzej Duda się wzruszył. Wstrząsnęły nim słowa marszałka Piłsudskiego

Więcej o:
Komentarze (138)
Onet: Duda w czwartek zawetuje zmiany w ordynacji do PE. W PiS już wiedzą, jest ochłodzenie
Zaloguj się
 • pankrzysiek

  Oceniono 43 razy 23

  ochłodzenie? rany ależ oni mają ludzi za durni, choć wsumie to tak, ludzie to durnie, sprzedali kraj za 500 plus

 • 1moja

  Oceniono 33 razy 19

  Adrian ma taki prikaz od wiecznie wczorajszego, zidiocialego ze msciwosci starca, raz pokazywac bezwzgledna niezdradziecka morde PiSbolszewika a raz katolicka gebe dobrego pana.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • Oceniono 28 razy 16

  Jak u Ruskich . Najpierw się coś na ostro uchwala, potem dzieki sprzeciwowi ludu, Wielkcy Bojarowie , łaskawie poł kroku cofają się do tylu, a lud qiratuje ,ze cos moze.Wszyscy zadowoleni. Wladza ugrala co chciala, jeszcze okazala" lucką "twarz, a lud okazał się wielce skuteczny.

 • jantos51

  Oceniono 30 razy 16

  Wszystko zaplanowane z góry żeby uświadomić otumanionemu narodowi że Pan Prezydent jeszcze myśli i może sam podejmować decyzje.

 • Piotr

  Oceniono 37 razy 15

  Za nielicznymi wetami Dudy stoi jedynie zwykły interes polityczny, a nie dobro Rzeczypospolitej. Tak było w przypadku weta do ustaw sądowych rok temu (Ziobro miał za dużo do powiedzenia), tak jest i teraz (Duda straciłby poparcie kukizowców w wyborach prezydenckich).
  Poza tym to szopka i lans polityczny.

 • zkrd

  Oceniono 18 razy 14

  teatr dla maluczkich, tj. suwerena

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX