Robert Biedroń wejdzie do wielkiej polityki? "Decyzja w ciągu kilku tygodni", "Klamka jeszcze nie zapadła"

Wbrew doniesieniom medialnym polityczna przyszłość Roberta Biedronia wcale nie jest jeszcze przesądzona. Ostateczną decyzję ma zapaść "w ciągu kilku, najpóźniej kilkunastu tygodni". Tymczasem w mediach pojawiła się informacja, że prezydentowi Słupska doradza były spin doctor Nowoczesnej.

„Według informacji 'Wyborczej' Robert Biedroń nie będzie kandydował na drugą kadencję w Słupsku i jeszcze w tym roku ogłosi premierę swojego ogólnopolskiego projektu politycznego - 'Kocham Polskę'” – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Wedle tego scenariusza prezydent Słupska start swojego politycznego projektu miałby ogłosić wczesną jesienią albo dopiero pod koniec roku. Cel jest już jednak wyznaczony: wybory do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 roku.

Z kolei Wirtualna Polska podaje, że doradcą jednego z liderów „nowej lewicy” jest Jakub Bierzyński – przedsiębiorca, prezes domu mediowego OMD, jeden z założycieli SMG/KRC Poland, a obecnie także publicysta. Jednak przede wszystkim – spin doctor Nowoczesnej (z czasów Ryszarda Petru), który walnie przyczynił się do wprowadzenia tej partii do Sejmu. To właśnie Bierzyński – jak pisze WP – miał doradzić Biedroniowi zaostrzenie kursu wobec Platformy Obywatelskiej.

Sam Biedroń nie odbiera telefonów i nie odpisuje na SMS-y. Umiejętnie podsyca jednak spekulacje wokół swojej przyszłości. „Fama crescit eundo” (pol. „Plotka rośnie, rozchodząc się") – napisał na swoim profilu na Twitterze w poniedziałek w nocy. „Kocham Słupsk, podobnie jak Polskę” – dodał. 

– To dziennikarskie spekulacje, trwające zresztą od dawna – mówi w rozmowie z Gazeta.pl Jan Mróz, doradca prezydenta Słupska ds. kontaktu z mediami. Jak twierdzi „w artykule 'Gazety Wyborczej' nikt nie wypowiedział się pod nazwiskiem, trudno brać taki materiał za dowód na prawdziwość postawionej w nim tezy”.

Kiedy pytamy Mroza, czy w takim razie może potwierdzić, że Biedroń powalczy o drugą kadencję w słupskim ratuszu, odpowiada:

Prezydent Biedroń decyzję w tej sprawie podejmie w ciągu kilku, najpóźniej kilkunastu tygodni. Kiedy to zrobi, z pewnością ogłosi ją mediom

Ta enigmatyczność nie jest przypadkowa.

Prezydent wciąż się waha, klamka jeszcze nie zapadła. Brany pod uwagę jest scenariusz, że zawalczy o drugą kadencję, a dopiero potem zajmie się swoim projektem

– słyszymy od jednego ze współpracowników Biedronia.

Inny z naszych rozmówców mówi, że około dwóch tygodni temu prezydent Słupska zapowiedział radnym ze swojego komitetu, że będą przygotowywać materiały promocyjne, tworzyć listy i prowadzić kampanię przed zaplanowanymi na 21 października wyborami samorządowymi. Biedroń miał przy tej okazji zapewnić, że powalczy o reelekcję w Słupsku.

– Ciężko wyrokować, jaki wariant wybierze. Prawdę na temat swojej przyszłości zna tak naprawdę tylko sam Robert – mówi nam osoba dobrze znająca Biedronia.

Kiedy wybory samorządowe 2018? Jest data >>>

Więcej o:
Komentarze (162)
Wybory samorządowe 2018. Nowa partia Roberta Biedronia
Zaloguj się
 • gr_ub_y

  Oceniono 35 razy 19

  Właśnie wróciłem z osiedlaka.

  Z kumplami walnęliśmy pod sklepem po żubrze, o niczym innym nie gadaliśmy, tylko o Wielkiej Inicjatywie Roberta Biedronia.

  Dosłownie wszyscy o tym gadają. Praczki przy praniu, baby w maglu, emerytki w warzywniaku, pan z pietruszką na rogu.

  To dla nas szansa. Wielka szansa.

 • qawsedrftg

  Oceniono 30 razy 12

  Oj będzie twarde lądowanie :) Pompujemy banię jak na Mistrzostwach Świata?

 • zbikup

  Oceniono 27 razy 11

  Cała Europa wstrzymała oddech! Co zrobi Biedroń!?

 • ZX

  Oceniono 37 razy 11

  Czemu Wyborcza tak fanatycznie promuje Biedronia? W Polsce są dziesiątki innych małych i średnich miast. Dlaczego nigdy nie było nic o prezydencie Łomży, Skierniewic czy Koszalina? Aaaaaaa. Bo Biedroń jest gejem. Przecież to takie zaściankowe bycie nie-gejem. Nienowoczesne. Nieomal faszystowskie. GW jest na ideologicznym froncie walki o polityczną poprawność przecież.

 • w11mil

  Oceniono 22 razy 8

  Pan Biedroń wejdzie do wielkiej polityki. Cała Polska czeka w napięciu na decyzję, która zapadnie w ciągu kilku, najpóźniej kilkunastu tygodni.

  Podejrzewam, że autor tekstu robi sobie jaja.

 • strange_email

  Oceniono 16 razy 6

  Cos mi sie wydaje, przy calej mojej sympatii dla Biedronia jako osoby, ze zaczynanie w taki sposob skonczy sie kolejnym pustym projektem politycznym, ktory umrze po roku. Z tego, co czytam Biedron bywa mocno chimeryczny we wspolpracy i nie wyglada na to, zeby dal rade zbudowac organizacje zdolna wygrac wybory. Obym sie mylil.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX