Robert Biedroń zdecydował w sprawie startu w wyborach samorządowych. Wybrał "Kocham Polskę"

Robert Biedroń nie będzie kandydował w wyborach samorządowych 2018 - donosi "Gazeta Wyborcza".

Prezydent Słupska Robert Biedroń nie będzie się ubiegał o drugą kadencję - wynika z informacji "Wyborczej". W wyborach samorządowych 2018 nie wystartuje, ale z polityki nie odchodzi. Biedroń "jeszcze w tym roku ogłosi premierę swojego ogólnopolskiego projektu politycznego" - podaje "Gazeta Wyborcza".

Projekt Biedronia ma się nazywać "Kocham Polskę", a ugrupowanie ma się sprawdzić w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku.

Aktualizacja: Robert Biedroń nie będzie kandydował w wyborach samorządowych? Komentuje >>>

Konflikt Roberta Biedronia z PO

O planach stworzenia przez Biedronia nowej formacji politycznej media informowały od pewnego czasu. 

O fiasku rozmów Biedronia i Koalicji Obywatelskiej pisał z kolei ostatnio dziennikarz Gazeta.pl, Łukasz Rogojsz. Politycy Platformy narzekali na zbytni "indywidualizm" i "nieumiejętność gry zespołowej" Biedronia. Przypomnijmy: PO wystawiła nawet w wyborach samorządowych w Słupsku swoją kandydatkę - Beatę Chrzanowską

Robert Biedroń na prezydenta?

Robert Biedroń był często uwzględniany w sondażach prezydenckich. W lipcowym sondażu (Pollster dla "Super Expressu") znalazł się na 3. miejscu z wynikiem 17 proc. Donald Tusk w tym sondażu miał 21 proc. zaś Andrzej Duda 32 proc. 

Robert Biedroń deklarował chęć powrotu do ogólnopolskiej polityki, ale nigdy - mimo wielu pytań dziennikarzy - nie potwierdził startu w wyborach na prezydenta w 2020 roku. 

Coraz bardziej jestem wkurzony na to wszystko. Ja wrócę do tej polityki i pokażę, że polityka może wyglądać inaczej

- mówił Robert Biedroń w kwietniu w programie Onet Rano. 

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o: