Andrzej Duda z żoną lecą do Australii. Ujawniono plan wizyty. Jest podzielony na trzy wymiary

Znamy szczegóły wizyty Andrzeja Dudy w Australii i Nowej Zelandii. Prezydent w podróż uda się razem z małżonką i liczną delegacją. Wizyta potrwa od 18 do 23 sierpnia.

Wizyta Andrzeja Dudy, jego małżonki i licznej delegacji w Australii i Nowej Zelandii będzie miała - jak informuje Kancelaria Prezydenta - trzy wymiary: gospodarczy, polityczny i polonijny.

Andrzej Duda podczas wizyty w Australii i Nowej Zelandii spotka się m.in. z premierem Australii, Malcolmem Turnbullem, a także z liderem opozycji, Billem Shortenem. Polski prezydent weźmie także udział w ceremonii w The Australian War Memorial - australijskim pomniku-muzeum, którego głównym zadaniem jest przypominanie współczesnym Australijczykom dokonań ich sił zbrojnych w wojnach toczonych z udziałem Związku Australijskiego. 

Andrzej Duda: trzy wymiary wizyty w Australii i Nowej Zelandii

Andrzej Duda weźmie też udział w inauguracji polsko-australijskiego Forum Energetycznego, a także w otwarciu zagranicznego biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Sydney. Prezydent spotka się też z młodymi polskimi przedsiębiorcami i start-upowcami, którzy działają w Australii.

Prezydent nie zapomniał też o Polonii. Podczas spotkania w Sydney Andrzej Duda wręczy odznaczenia państwowe.

Andrzej Duda w Nowej Zelandii

21 sierpnia para prezydencka uda się z dwudniową wizytą do Nowej Zelandii. Tam Andrzej Duda spotka się m.in. z premier kraju Jacindą Ardern, a także z liderem opozycji Simonem Bridgesem. W Auckland i Wellington polski prezydent spotka się z Polonią, zaś w Wellington otworzy Skwer Polskich Dzieci.

Tydzień temu pisaliśmy, że Andrzej Duda poleci do Australii z liniami lotniczymi Emirates. Bilet w klasie ekonomicznej do Melbourne w dwie strony kosztuje 5,6 tys. zł, zaś w klasie biznes - ponad 22 tys. zł. "Fakt" informował, że prezydencka delegacja będzie liczyła około 40 osób.

Zgromadzenie Narodowe bez opozycji. Orędzie wygłaszał prezydent Duda

Więcej o: