Tarczyński do dziennikarza: "Olać to mogę twoją matkę". Poszło o Żołnierzy Wyklętych

Podczas sobotniego wydania programu "Drugie śniadanie mistrzów" na kanale TVN24 goście dyskutowali m.in. na temat polityki historycznej. Wycięte z kontekstu słowa Marcina Mellera nie spodobały się politykowi PiS, Dominikowi Tarczyńskiemu.

- Olać tych ich Żołnierzy Wyklętych, wszystkie duchy przeszłości. I na przykład budować na 89’, nie przejmując się, że tamci mówią, że zdrada - brzmi fragment wypowiedzi Marcina Mellera, który trafił na Twittera. Słowa dziennikarza wzbudziły kontrowersje wśród komentujących, którzy skrytykowali ton jego wypowiedzi.

Tarczyński do Mellera: "Olać to mogę twoją matkę"

Do słów Marcina Mellera odniósł się też Dominik Tarczyński. Poseł PiS napisał:

Olać to mogę twoją matkę. Za ubeckie tortury, wyrywanie paznokci i zębów, przelaną krew i odwagę należy im się pokłon na kolanach! Za to jak zniszczyli mojego dziadka i moją Mamę, za to jak wymordowali Wyklętych siekierami należy się wam tylko wieczna pogarda. Zadbam o to

Cały odcinek programu TVN24 "Drugie śniadanie mistrzów" na razie nie jest dostępny na stronie tvn24.pl. Jednak - jak wynika z komentarzy - wypowiedź Marcina Mellera jest wyciętym z kontekstu fragmentem. Rozmowa miała dotyczyć narracji polityki historycznej, która miałaby odpowiadać elektoratowi, który nie głosuje na PiS.

Oglądałem na żywo. To wycięty z kontekstu fragment. Całość dotyczy pomysłu jak się ustawić z narracja do elektoratu anty PiS. To jeden z pomysłów

- skomentował Bartosz Zbroja, były rzecznik ministerstwa sportu w rządzie PiS.

Bartosz Zbroja zasłynął tym, że gdy w 2016 roku Jarosław Kaczyński otrzymał trzy tytuły Człowieka Roku: od "Wprost", "Gazety Polskiej" i "Sieci", zrobił na Twitterze ankietę z pytaniem „Kto bardziej nawilżył?”. Następnie przeprosił za swoje słowa i złożył rezygnację.