Przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją Amber Gold odbędzie się 2 października

Donald Tusk stawi się 2 października przed komisją śledczą do sprawy Amber Gold - podaje Radio ZET. Wcześniej komisja wyznaczyła szefowi Rady Europejskiej trzy terminy.

Informacje o tym, jaki termin został wybrany, przekazał przewodniczącej komisji śledczej Małgorzaty Wassermann pełnomocnik szefa Rady Europejskiej Roman Giertych.

Małgorzata Wassermann zaproponowała trzy terminy przesłuchania szefa  RE - pierwszy to 25 września, a dwa kolejne w październiku. - Szanujemy to, że Donald Tusk jest zajęty. Liczymy, że on uszanuje nasz czas i jeszcze w wakacje wybierze jeden z terminów - mówiła przewodnicząca komisji ds. Amber Gold. 

Amber Gold. Piramida finansowa Marcina P.

Spółka Amber Gold powstała w 2009 roku i miała inwestować pieniądze klientów w złoto oraz inne kruszce, oferując oprocentowanie wyższe od lokat bankowych. W 2011 roku przejęła trzy linie lotnicze i na ich podstawie stworzyła przewoźnika OLT Express. Firma założona przez Marcina P. okazała się jednak piramidą finansową. W sierpniu 2012 roku ogłosiła upadłość. Oszukała niemal 19 tysięcy klientów na kwotę ponad 850 milionów złotych.

Tusk zeznawał w sądzie w sprawie Smoleńska

Więcej o:
Komentarze (110)
Amber Gold. Donald Tusk będzie zeznawał przed komisją 2 października
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 59 razy 11

  Prezes rządzi i nie bierze żadnej odpowiedzialności jako konstytucyjny premier.Tchórze już tak mają. A Donald przerobi Gośkę na mortadelę.

 • zbych21

  Oceniono 13 razy 9

  Czy ludzie, którzy utopili pieniądze w Amber Gold wierzyli, że inwestowanie w złoto i kruszce może gwarantować 10% zysku? Sądzę, że niewielu. W większości byli to hazardziści, którzy musieli sobie zdawać sprawę z ryzyka, ale liczyli, że im się uda. W owym czasie niektórzy mnie o to pytali, czy warto w to wchodzić. Wszystkim odpowiadałem, że złoto nigdy nie przynosi dochodów, że to czysta spekulacja.

 • acototak

  Oceniono 18 razy 8

  Szkoda że Caryca nie będzie stawiał pytań

 • pablo_spear

  Oceniono 16 razy 8

  Premierze wszystkich Polakow i Europy prosze pokazac Gosce i suskiej carycy gdzie ich miejsce!

 • big_gadu

  Oceniono 12 razy 8

  A po co ?
  Wszystko łącznie z upałami to wina Tuska !!!
  Pis tylko palił ...co ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX