Przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją Amber Gold odbędzie się 2 października

Donald Tusk stawi się 2 października przed komisją śledczą do sprawy Amber Gold - podaje Radio ZET. Wcześniej komisja wyznaczyła szefowi Rady Europejskiej trzy terminy.

Informacje o tym, jaki termin został wybrany, przekazał przewodniczącej komisji śledczej Małgorzaty Wassermann pełnomocnik szefa Rady Europejskiej Roman Giertych.

Małgorzata Wassermann zaproponowała trzy terminy przesłuchania szefa  RE - pierwszy to 25 września, a dwa kolejne w październiku. - Szanujemy to, że Donald Tusk jest zajęty. Liczymy, że on uszanuje nasz czas i jeszcze w wakacje wybierze jeden z terminów - mówiła przewodnicząca komisji ds. Amber Gold. 

Amber Gold. Piramida finansowa Marcina P.

Spółka Amber Gold powstała w 2009 roku i miała inwestować pieniądze klientów w złoto oraz inne kruszce, oferując oprocentowanie wyższe od lokat bankowych. W 2011 roku przejęła trzy linie lotnicze i na ich podstawie stworzyła przewoźnika OLT Express. Firma założona przez Marcina P. okazała się jednak piramidą finansową. W sierpniu 2012 roku ogłosiła upadłość. Oszukała niemal 19 tysięcy klientów na kwotę ponad 850 milionów złotych.

Tusk zeznawał w sądzie w sprawie Smoleńska

Więcej o: