Andrzej Duda nie przyjedzie 1 września na Westerplatte. "Planuje udział w obchodach w Tczewie"

Andrzej Duda planuje wziąć udział w obchodach rozpoczęcia II wojny światowej w Tczewie - poinformował Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.

Podczas konferencji prasowej Krzysztof Szczerski został zapytany o rolę Andrzeja Dudy w obchodach wybuchu II wojny światowej na Westerplatte.

Andrzej Duda nie weźmie udziału w obchodach na Westerplatte

Szef gabinetu poinformował, że Duda planuje wziąć udział w innej uroczystości.

Andrzej Duda planował i planuje wziąć udział w obchodach rozpoczęcia II wojny światowej w Tczewie - powiedział Szczerski.

Dodał, że Duda "kontynuuje myśl wskazywania nie tylko na rozpoczęcie wojny, jako starcia zbrojnego, ale też na ofiary cywilne". 

Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Wówczas prezydent wziął udział w obchodach w Wieluniu. - Na Westerplatte prezydent będzie reprezentowany przez kierownictwo BBN - dodał Szczerski.

Szczerski o sporze ws. obchodów na Westerplatte

Szef gabinetu prezydenta Dudy odniósł się też do konfliktu między władzami Gdańska a Mariuszem Błaszczakiem, szefem MON.

Obchody na Westerplatte powinny odzwierciedlać historię i obecność wojska jest oczywista. Włodarze miast nadużywają swoich kompetencji. Oddano w ręce samorządów uroczystości ogólnopolskie i niektórzy włodarze uznali, że to dobra okazja do prowadzenia sporów politycznych - stwierdził Szczerski. 

Przypomnijmy: minister Błaszczak poinformował, że obchody wybuchu II wojny światowej odbędą się bez udziału Wojska Polskiego. Zaprzeczył temu Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, który stwierdził, że wojsko będzie obecne na uroczystości. Później jego rzeczniczka Magdalena Skorupka-Kaczmarek powiedziała, że zaproszenie na obchody wysłane zostały do prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu oraz premiera. A skoro zaproszono prezydenta, będącego zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, można uznać, że zaproszone zostało wojsko. 

Więcej o:
Komentarze (234)
Andrzej Duda nie przyjedzie 1 września na Westerplatte
Zaloguj się
 • artrak2

  Oceniono 60 razy 50

  Jakie szczęście spadło na Trójmiasto, od razu na ulicach mijam uśmiechniętych ludzi

 • brutalnaprawda

  Oceniono 85 razy 41

  Czyżby wreszcie zrozumiał co oznacza "persona non grata" ?.... Niech przekaże to większej grupie "u steru" !!!

 • sprawazlewa

  Oceniono 62 razy 32

  Westerplatte nie jest ważne, bo nie walczył tam Kaczyński! Kaczyński walczył pod Tczewem!

 • wiarus25

  Oceniono 71 razy 27

  Ostatnie badania IPN wykazały że II WŚ rozpoczęła się w Tczewie bohaterską obroną piekarni przez bliźniaków.

 • plobywatel

  Oceniono 49 razy 23

  Ponoć mówił że będzie prezydentem Polaków. A jest prezydentem elektoratu PIS :(

 • tilow3

  Oceniono 56 razy 20

  Wczoraj rozmawiałem ze znajomym pisowcem. Jego cieszy to wszystko co się dzieje "to są genialne posunięcia prezesa, to rozgrywka godna mistrza. Opozycja nie istnieje, nic nie znaczą, wszystko opanował PiS i słusznie! bo złodziejom trzeba było odebrać wszystko". A to, że jest jak jest? jaką on ma satysfakcję, że opozycja się wścieka, mówi do mnie tak "przez 8 kolejnych lat, rządów ryżego ch**, czekałem na chwile te, w których słuchać będę tych lamentów, skarg, skomlenia. I się doczekałem tego kwiku odrywanych od koryta!". Pisowcy gotowi są wybaczyć swoim wszystko! absolutnie wszystko. Gdyby to Komorowski pojechał sobie do Tczewa, ogłosiliby go podłym sowieckim szpionem i zdrajcą narodowym. Trzeba się pogodzić z tym, że dla sekty Jarosława, im gorzej tym lepiej, bo bardziej cieszy smutek tych co wierzyli i nadal wierzą w Tuska, i nieważne że generalnie to oberwą wszyscy. Ważne, że "komuchom z PO dostanie się bardziej". Takiej Polski doczekaliśmy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX