Prezydencki minister: Projektu zmian w ordynacji nikt z Andrzejem Dudą nie konsultował

- To jest projekt poselski, wnioskodawcy nie spotykali się z prezydentem, nie przedstawiali żadnych wyjaśnień - mówił w Polsat News wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Zapewnił, że do 17 sierpnia Andrzej Duda ogłosi decyzję, czy zawetuję nową ordynację wyborczą do Europarlamentu.

Paweł Mucha był gościem wieczornego programu Wydarzenia i Opinie w Polsat News. Pytany o to co, prezydent zrobi z przyjętą przez parlament nowelizacją kodeksu wyborczego odpowiedział: - Mamy termin 21 dni, czyli do 17 sierpnia i do tego czasu będzie decyzja prezydenta. Prezydent wyraźnie powiedział, że te wątpliwości ws. ordynacji trzeba ze szczególnym rozmysłem rozważyć.

Jak podkreślił prezydencki minister, Andrzej Duda chce poznać stanowisko opozycji, bo to głównie ją dotkną zmiany wynikające z przyjęcia nowej ordynacji. Takie spotkanie ma się odbyć w poniedziałek. To Kukiz`15, PSL i Partia Razem apelowały o weto prezydenta. - Prezydent będzie wysłuchiwał argumentów bezpośrednio. Mamy sytuację taką, że ostateczna decyzja zapadnie nie później niż do przyszłego piątku. Ten wywiad jest wskazaniem takim, że prezydent mówi wyraźnie: skłaniam się do wniosku o ponowne rozpatrzenie ustawy, ale nie mówi jeszcze o podjętej decyzji, tylko o poważnych wątpliwościach - mówił Mucha. 

Gość programu został także zapytany, czy grożenie wetem nie jest formą pewnej "ustawki" między PiS a prezydentem. Mucha takiej wersji zaprzeczył, bo jak powiedział niezależnie od tego jaką Andrzej Duda podejmie decyzję "zawsze część opozycji, a za tą częścią opozycji część opinii publicznej, będzie uważała, że jest źle". - Natomiast prezydent kieruje się interesem publicznym. To jest sprawa poważna, żadnej "ustawki" w tej sprawie nie ma - zapewnił Mucha.

Więcej o:
Komentarze (70)
Ordynacja do europarlamentu. Decyzja w sprawie weta do piątku
Zaloguj się
 • zloty_cielec69

  Oceniono 21 razy 11

  bosze, tak głupiego rządu nie ma chyba w żadnym kraju poza wolską!

 • sil.m

  Oceniono 22 razy 10

  Co tu komentować – aktor / kukiełka na patyku prezesa podskakuje jak jest pociągany sznurkami. Mucha może sobie pluć i s.ać jak chce i nic nie zmieni tej ustawki. Jaśnie panu prezesowi zaświtało, że opozycja może się zjednoczyć tworząc zagrożenie – kukiełka jest od tego by to rozładować, rozbroic –nic więcej.
  Następna ustawka prezes- Adrian. Tylko wasale dają się nabrać i jak symetryści w 2015r przyczynią się walnie do trwałego rozbicia opozycji, prezentowania własnego egocentryzmu oraz zwycięstwa piss-u.

 • komandorbuka

  Oceniono 15 razy 9

  A kim jest Andrzej żeby z nim cokolwiek konsultować ?

 • Rafael Remza

  Oceniono 10 razy 8

  Śmiechu warte... Skłaniać się on może jedynie by całować buty Prezesa. Dostał łapówę - tata Dudy startuje z pierwszego miejsca listy PIS w Krakowie, więc jak Duduś będzie podskakiwał, to się zdziwi

 • ax-les-thermes

  Oceniono 10 razy 8

  Nowa sciema dla wolactwa o samodzielnym maliniaku.

 • tadjan

  Oceniono 24 razy 8

  a miał uzgadniać?...... przecież oni swojego głupeczka nigdy poważnie nie traktowali.

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 8

  A niby po co mieli z nim konsultować , on jest nikim a z nikim się nie konsultuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX