Rząd rozważa wprowadzenie bykowego? Soboń "pół żartem, pół serio" o opodatkowaniu singli

Kawalerowie powinni płacić bykowe - uważa sekretarz stanu, odpowiedzialny za realizację programu Mieszkanie Plus. Przyznał jednak, że to jego prywatna opinia.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń rozmawiał z "Faktem" na temat programu Mieszkanie Plus. Jego zdaniem do 2025 roku państwo przeznaczy 6 mld zł na 177 tys. mieszkań komunalnych. Do tej pory powstało 7 tysięcy takich lokali. 

Soboń wyjaśniał, że rząd chce "nawiązywać, w dobrym tego słowa znaczeniu, do projektów z okresu słusznie minionego". Oznacza to, że poza budynkami mieszkalnymi, w ramach programu miałaby zostać zaprojektowana cała okolica - szkoła, przedszkole, przystanek, komunikacja miejska, park, boisko. 

"Takie osoby powinny płacić bykowe"

Kto ma szansę na dopłatę do czynszu w ramach programu Mieszkanie Plus? O tym zadecyduje wysokość dochodów i świadczeń (w tym 500 plus). Dziennikarze zapytali jednak, czy na pomoc rządu "załapią" się kawalerowie.  

Prywatnie uważam, że takie osoby powinny płacić bykowe, bo to by skłoniło je do założenia rodziny. Mówię pół żartem, pół serio, bo chciałbym, by Mieszkanie Plus było przede wszystkim programem dla rodzin

- stwierdził Soboń. Dodał jednak, że według ustawy dopłaty będą przysługiwały nie tylko rodzinom "w klasycznym tego słowa znaczeniu". - Są różne życiowe sytuacje - stwierdził. 

Czym jest bykowe?

Bykowe to, inaczej mówiąc, podatek od bezdzietności. We wczesnym PRL-u podatek bykowy płacili single powyżej 21 roku życia, a później, do 1973 roku - powyżej 25 roku życia. Później podatek zniesiono, jednak od czasu do czasu pomysł jego przywrócenia kiełkuje w głowach polityków i władz samorządowych. Zwolennicy bykowego twierdzą, że jest to sposób na rozwiązanie problemu spadku urodzeń. 

Ekspert zdradza, jak szczęśliwie wynająć mieszkanie [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (658)
Rząd rozważa wprowadzenie bykowego? Soboń "pół żartem, pół serio" o opodatkowaniu singli
Zaloguj się
 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 180 razy 158

  Kawalerowie? No to proszę opodatkować księży i mnichów w pierwszej kolejności.

 • d2b

  Oceniono 146 razy 82

  Pracującego singla dodatkowo opodatkować, a patologicznej zapijaczonej bezrobotnej wielodzietnej parce wypłacić z 500+. Jak ma być w tym kraju dobrze?

 • grunt_to_myslenie

  Oceniono 84 razy 72

  kaczyński powinien płacić za całe swoje zasrane życie, łącznie z odsetkami. Dodatkowo powinien zostać objęty programem "prawiczek+" w ramach którego raz w miesiącu przez 15 minut oglądałby "wdzięki" nagiej pawłowicz.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 105 razy 39

  Pod warunkiem że prezes i wszystkie klechy, zapłaci ryczałtem od 21 roku życia

 • aaa.dziewczyny.zatrudnie

  Oceniono 52 razy 38

  A JA PROPONUJĘ ZROBIĆ KONFISKATĘ MIENIA WSZYSTKICH POLITYKÓW

 • hamsterx

  Oceniono 82 razy 36

  nawet nie mówcie tego głośno
  bo kolejny milion młodych ludzi opuści Polskę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX