Bardzo długie rozmowy premiera Morawieckiego z Solidarnością w Gdańsku. O podwyżkach

- Dla nas wnioski mogą być jedne: rząd pochyli się nad problemami pracowników sfery budżetowej - ocenił Piotr Duda rozmowy związkowców NSZZ "Solidarność" z premierem Mateuszem Morawieckim. Ale konkretów po spotkaniu zabrakło.

Od 14.30 w siedzibie Solidarności w Gdańsku trwały rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z Komisją Krajową NSZZ “Solidarność”.

Od tego spotkania Solidarność uzależniała to, czy zdecyduje się na zorganizowanie akcji protestacyjnych.

Zgodnie z przewidywaniami i zapowiedzią rzecznika związku Marka Lewandowskiego, spotkanie dotyczyło przede wszystkim wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej. Wzrost ten jest zamrożony od 2010 roku i jak zaznaczył rzecznik, nie ma już dzisiaj uzasadnienia, by to zamrożenie dłużej trwało, gdyż sytuacja ekonomiczna kraju jest bardzo dobra.

Mateusz Morawiecki związkowców wysłuchał, i zapewniał, że zależy mu na konsensusie i budowaniu zrównoważonego rozwoju, aby Polska była bezpieczna i jak najbardziej solidarna, silna i bardziej sprawiedliwa.

Szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda już po rozmowach powiedział, że spotkanie z premierem było bardzo owocne. - Wnioski dla nas mogą być jedne - rząd pochyli się nad problemami pracowników sfery budżetowej - podsumował Duda.

Oprócz podwyżek w sferze budżetowej Solidarność domaga się większego niż zaproponowany przez rząd wzrostu płacy minimalnej. Proponowane 2220 złotych to według związku za mało, gdyż jest to jedynie o 3 złote więcej niż gwarantowane przez ustawę minimum. Solidarność chce także, by wzrost najniższego wynagrodzenia wyniósł 8,5 procent czyli płaca minimalna w przyszłym roku miałaby wynieść 2278 złotych.

Trzecim najważniejszym tematem rozmów była kwestia odmrożenia kwoty bazowej naliczania zakładowego funduszu socjalnego.

Wsparcie dla matek, proporcjonalny ZUS i obniżenie CIT. Deszcz obietnic PiS-u


 

Więcej o:
Komentarze (135)
Blisko 5 godzin rozmów premiera z "Solidarnością". O podwyżkach
Zaloguj się
 • wilenski11

  Oceniono 39 razy 25

  zatrzymają rozwój tego kraju, już teraz kto mądry i ma możliwości tn ucieka z tego kraju, za każdych rządów było źle ale pis-bolszewia oficjalnie przywraca komunę

 • antymoher64

  Oceniono 27 razy 19

  Za dużo tych Dudów w Polsce. O dwóch co najmniej.

 • tcas

  Oceniono 23 razy 17

  To, że bankster Matołuszek obiecał się "pochylić" nad problemem, oznacza tylko tyle, że gdy się pochyli puści bąka i będzie smród.

 • alima.zgali451

  Oceniono 18 razy 16

  Jak tam Kacperek panie zomowcu?

 • damtek

  Oceniono 20 razy 14

  #DrogaZmiana znowu sięga do kieszeni Polaków‼️Od sierpnia 📅 zdrożeje gaz, ceny prądu 🔌 i paliwa ⛽ ostro poszybują w górę. A to nie koniec bo podwyżki paliw i energii zawsze pociągają za sobą wzrost cen wszystkich produktów i usług❗
  Gabriela Lenartowicz/twitter

 • damtek

  Oceniono 22 razy 14

  Sukcesy pisu:

  Słynna na całym świecie stadnina koni w Janowie Podlaskim w ubiegłym roku przyniosła ponad 1.552.000 zł strat.

  Ta zmiana nie jest dobra. Ta zmiana jest tępa.
  Bezczelny Lewak/twitter

 • wojciech.szalkiewicz

  Oceniono 26 razy 14

  Rozmawiali o podwyżkach. Ale wyłącznie dla związkowych nierobów.
  Duda dwa to prawicowy biznesmen. Nie mylić z obrońcą klasy robotniczej.

 • an_ma_o

  Oceniono 15 razy 13

  Matousz Ty weź im daj moze na pocieszenie trochę tych konserw co to Jurgiel z Antkiem wyprodukowali z ASF a nóż widelec na jakiś czas odpuszczą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX