1000 plus "bardzo możliwe"? Minister Rafalska dementuje słowa kolegów. "Nie toczą się prace"

Wybory za pasem, więc politycy PiS zaczęli mówić o podwojeniu świadczenia 500 plus. Minister Elżbieta Rafalska tonuje jednak doniesienia i wyjaśnia, że nie ma takich planów.

W rozmowie z "Super Expressem" jeden z ważnych polityków partii rządzącej stwierdził, że PiS "musi pójść dalej i zaproponować 1000 plus". Dodał, że to "bardzo możliwe i całkiem realne". Pomysł poparł poseł PiS Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych.

1000 plus nie będzie

Entuzjastyczne nastroje tonuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Jak poinformowała, "nie toczą się prace dotyczące zmian w wysokości świadczenia Rodzina 500 Plus". "Cały czas monitorujemy realizację programu. Gminy przyjmują wnioski i wydają decyzje przyznające świadczenie 500 zł na nowy okres od 1.10.2018 do 30.09.2019" - napisała Rafalska na Twitterze. 

500 plus za 42 mld zł

Zgodnie z informacjami resortu, program działa od ponad dwóch lat i korzysta z niego niemal 2,5 mln polskich rodzin, a co za tym idzie - 3,6 mln dzieci. Do tej pory na program wydano 42 mld zł.

500+ do poprawki? "Państwo nie powinno nagradzać alimenciarzy", "Samotne matki jedynaka też nie dostają, to nie wina dziecka" [SONDA]

Więcej o: