1000 plus "bardzo możliwe"? Minister Rafalska dementuje słowa kolegów. "Nie toczą się prace"

Wybory za pasem, więc politycy PiS zaczęli mówić o podwojeniu świadczenia 500 plus. Minister Elżbieta Rafalska tonuje jednak doniesienia i wyjaśnia, że nie ma takich planów.

W rozmowie z "Super Expressem" jeden z ważnych polityków partii rządzącej stwierdził, że PiS "musi pójść dalej i zaproponować 1000 plus". Dodał, że to "bardzo możliwe i całkiem realne". Pomysł poparł poseł PiS Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych.

1000 plus nie będzie

Entuzjastyczne nastroje tonuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Jak poinformowała, "nie toczą się prace dotyczące zmian w wysokości świadczenia Rodzina 500 Plus". "Cały czas monitorujemy realizację programu. Gminy przyjmują wnioski i wydają decyzje przyznające świadczenie 500 zł na nowy okres od 1.10.2018 do 30.09.2019" - napisała Rafalska na Twitterze. 

500 plus za 42 mld zł

Zgodnie z informacjami resortu, program działa od ponad dwóch lat i korzysta z niego niemal 2,5 mln polskich rodzin, a co za tym idzie - 3,6 mln dzieci. Do tej pory na program wydano 42 mld zł.

500+ do poprawki? "Państwo nie powinno nagradzać alimenciarzy", "Samotne matki jedynaka też nie dostają, to nie wina dziecka" [SONDA]

Więcej o:
Komentarze (149)
1000 plus "bardzo możliwe"? Minister Rafalska dementuje słowa kolegów. "Nie toczą się prace"
Zaloguj się
 • wilenski11

  Oceniono 11 razy 9

  mściwy karzeł, zresztą tak jak matołusz myślą, że bogactwo można zadekretować i wydrukować w drukarni, debile doprowadzą ten kraj do kompletnej ruiny

 • niepis23

  Oceniono 21 razy 9

  Komuna zaraz po wojnie też rozdawała ziemię i majątki. Nic ich to nie kosztowało, bo przecież nie swoje rozdawali. Teraz jest dokładnie tak samo. Nawet poparcie podobne i sfałszowane wybory też się szykują.

 • for_pit

  Oceniono 22 razy 8

  jasne - prace się nie toczą
  bo wszystkie ustawy wyglądają na pisane w pośpiechu - w kiblu na papierze toaletowym :P
  i potem są sprzeczne z konstytucją i masą innych przepisów
  o prawie unijnym nie wspomnę - bo kto by się na tym wyznał :P

 • krynolinka

  Oceniono 41 razy 7

  Oszusty!! Już bilety do Disneylandu zabukowane, a chamy mówią, że nici? Popieprzone Mikołaje...

 • jan.w2

  Oceniono 33 razy 7

  PiS dzielce przebierają nogami przed wyborami samorządowymi, bo samorządy do obfitość koryt i w tym pędzie do koryta nie mają żadnych zahamowań w łgarstwach.

 • plutoniczna

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe dlaczego jej nie wierzę?
  korupcja polityczna pełną gębą trwa.

 • skandynawek

  Oceniono 7 razy 5

  1000+, dają, nie dają, nieważne. Ważne że plotka poszła w świat, a suweren już uwierzył. Oczywiście sprostowania nie przeczytał i będzie nieświadom tego, że to była plotka. Po wyborach pis powie, przecież sprostaliśmy, ze nie bedzie 1000+, wiec kłamstwa nie było.

 • hrabia_wronski

  Oceniono 13 razy 5

  . Jak obiecujecie przed wyborami 1000+ to sie to spoleczenstwu nalezy jak Beacie Szydlo gruba kasa z przyznanych sobie nagrod
  Ja juz na to konto nowy samochod zamowilem .
  Bedzie na nim napisane "sponsorowane przez 1000+ PiS .
  Czekam ,macie bulic i koniec

 • jego-wysokosc

  Oceniono 4 razy 4

  Oj nieładnie. W państwie wolskim gospodarka pędzi, zamiast deficytu nadwyżka a rząd żałuje marnych dodatkowych pięciu stówek? Te pieniądze um się po prostu nie należą?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX