Pomniki w całej Polsce "wciągnięte" w protest. Dostają koszulki "Konstytucja"

Łódź, Poznań, Toruń, Gryfice, Żywiec, a nawet Bruksela - KOD przebiera pomniki w koszulki z napisem "Konstytucja". To forma protestu przeciwko zmianom, jakie PiS wprowadza w sądownictwie.

Najpierw był Lech Kaczyński ze Szczecina, który "przypominał Jędrkowi", czyli Andrzejowi Dudzie, o przestrzeganiu konstytucji. Wkrótce dołączył do niego Kaczyński z Białej Podlaskiej w kamizelce "Konstytucja". I nagle przebranych pomników zaczęło przybywać. Płaszczyk z "konstytucją" dostał m.in. łódzki Miś Uszatek. Podobno stał się dzięki temu jeszcze większą atrakcją. Nie obyło się przy tym bez problemów.

Policja zgarnia za przebieranie pomnika

W trakcie ubierania Misia Uszatka przyjechała policja. Ubierający trafili na komisariat. Nikomu nie postawiono zarzutów, ale interwencja i tak jest przedmiotem kpin. - Tak policja ośmiesza władzę - komentowała prawicowa blogerka Kataryna.

To nie jedyna reakcja policji na przebieranie pomników. Mężczyzna podejrzewany o przebranie monumentu Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej poskarżył się na antenie radia TOK FM, że policja przyszła do jego domu na rewizję o 6.30 i wystraszyła dziecko. Wiele osób zaczęło się z nim solidaryzować i oburzać na postępowanie policji, które sam szef MSWiA określił jako "nieadekwatne".

Teraz KOD umieszcza w internecie zdjęcia kolejnych przebranych pomników opatrzone hasztagami #ToJaUbralemPomnik oraz #KonstytucjaJestStosowna.

W weekend do akcji pomnikowej dołączył m.in Toruń. Gadżety z napisem "Konstytucja" otrzymało kilka pomników, w tym słynny osiołek przy rynku.

Poniżej możecie zobaczyć jeszcze kilka przyozdobionych pomników.

Pomniki z koszulkami "Konstytucja"

Żywiec: 

Grifice: 

Bruksela:

Lublin:

Więcej o: